Jest uzależniona od Disneya. Nazwała dzieci imionami bajowych postaci. "Niektórzy będą przewracać oczami"

Kobieta wychowała się na bajkach Disneya. Jej ulubione to m.in.: Bambi, Dumbo czy Piękna i Bestia. Całe życie inspirowała się bajkowym światem, dlatego nie wyobrażała sobie nazwać dzieci inaczej. Zabrała nawet córkę do Disney Worldu, by mogła na własne oczy zobaczyć wszystko wokół podpisane jej własnym imieniem. To było dla nich jak pielgrzymka do świętego miejsca.

Wybór imienia dla dziecka nie jest taką prostą sprawą. Przynajmniej dla niektórych rodziców. Są tacy, dla których 9 miesięcy, to zdecydowanie zbyt krótki czas, by mieć pewność, że imię jakie wybrali jest tym właściwym i dziecko będzie szczęśliwe. Ale są i tacy, którym wystarczy przejrzeć rankingi imion. W zależności od tego jak bardzo popularne lub niespotykane imię chcieliby wybrać. Jest również grupa takich rodziców, którzy przed wybraniem właściwego imienia inspirują się ulubionymi bohaterami filmów, książek, seriali lub bajek. Tak właśnie było w przypadku pewnej mamy trójki dzieci.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Imiona dla dzieci miały być wyjątkowe i oryginalne, ale nie przesadzone

Gdy Morag urodziła pierwsze dziecko już od pierwszej chwili wiedziała, że nazwie córeczkę kierując się swoim uwielbieniem do świata i bajek Walta Disneya. Dodatkowo jej fascynacja światem bajek zbiegła się z tym, że jeden z ulubionych wujków męża Morag miał na pierwsze i drugie imię nie inaczej, jak właśnie Walt Disney. Jeszcze podczas ciąży kobieta obiecała sobie, że imię jakie wybierze będzie wyjątkowe i takie, by ludzie je zapamiętywali, ale jednocześnie takie, żeby nie patrzyli na dziecko z politowaniem. I tak pierwsza córka otrzymała imię Disney. Zanim na świat przyszły kolejne dzieci, Morag miała jeden główny cel - zabrać córkę do Disney World w Olrando. Gdziekolwiek nie spojrzała dziewczynka, wszędzie widziała swoje imię. Szyldy, banery, zabawki i ubrania w sklepach. Zarówno dl dziewczynki jak i jej mamy było to niesamowite przeżycie.

wybierając imiona dla dzieci brała pod uwagę tylko postacie z bajek Disneyawybierając imiona dla dzieci brała pod uwagę tylko postacie z bajek Disneya screen thesun.co.uk

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

OFERTY AVANTI24.PL: Efektowne rajstopy kupisz na wyprzedaży sięgającej nawet 70%! Model w kwiaty to wiosenny HIT

Drugie imiona mają być alternatywą dla dzieci w przyszłości

Gdy na świat przyszło kolejne dwoje dzieci, Morag dalej kierowała się swoim uwielbieniem do bajek, które najbardziej uwielbiała w dzieciństwie. Drugie dziecko, syn, otrzymał imię na cześć wyszczerbionej filiżanki do herbaty z filmu "Piękna i Bestia" - Chip. A ostatnie dziecko, również synek, urodzony w 2022 roku nosi imię niebiesko potworka z fioletowymi plamami, szponami, ogonem i ostrymi zębami - Sulley. Jednak Morag pomimo swojej fascynacji disneyowskimi imionami, stwierdziła że nie ma pojęcia czy jej dzieciom nie sprawią przykrości w przyszłości. Nie jest pewna też czy dzieci w jakimkolwiek stopniu zrozumieją jej zachwyt bajkowymi postaciami, dlatego też każde z dzieci ma nadane drugie imię już bardziej tradycyjny jak: Sarah, Ian i Leo. Póki co, jak twierdzi mama, zarówno ona jak i dzieci uwielbiają swoje imiona, a w śród obcych ludzi wywołują ciekawość i chęć poznania historii, jaka kryje się za wybraniem właśnie takich imion. 

nazwała dzieci imionami postaci z bajek Disneyanazwała dzieci imionami postaci z bajek Disneya screen thesun.co.uk

Źródło: thesun.co.uk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.