Idealna różnica wieku między dziećmi? Mama twierdzi, że ją zna, choć to "niepopularna opinia"

Jaka różnica między dziećmi będzie najlepsza? To kwestia, nad którą rodzice debatują od lat. Jedna z mam uważa, że zna odpowiedź na to pytanie.

Jedni rodzice chcą mieć dziecko od razu jedno po drugim, inni wolą odczekać kilka lat. Dużo mówi się o różnicy wieku między potomstwem, na wielu forach internetowych itp. pojawia się mnóstwo pytań i debat na ten temat. Najczęściej mówi się, że im mniejsza różnica, tym dzieci mają ze sobą lepszy kontakt.

Zobacz wideo Maja Hyży planuje dzieci? "Wyobrażasz sobie? Przecież stołu nam zabraknie!"

Pewna mama na TikToku przedstawiła swój punkt widzenia. Uważa, że bliżej nie zawsze znaczy lepiej. Przyznaje, że chociaż początkowo nie planowała większej różnicy między dziećmi, to teraz nie zadecydowałaby inaczej.

Niepopularna opinia, ale czteroletnia różnica wieku między dziećmi jest najlepsza (...) Kiedy próbowałam zajść w drugą ciążę, mieliśmy trzy poronienia. Bardzo martwiłam się rosnącą różnicą wieku między dziećmi.  Teraz, kiedy jesteśmy po drugiej stronie, myślę, że czteroletnia różnica wieku jest idealna i wybrałbym ją ponownie

- mówi na nagraniu.

Wzruszające nagranie przedstawia niezwykłą relację rodzeństwa Wzruszające nagranie przedstawia niezwykłą relację rodzeństwa. "Rozpływam się"

Kobieta tłumaczy też, dlaczego tak uważa. Starsza córka była mniej absorbująca, potrafiła się sobą zająć, więcej rozumiała. Opowiada, jak zdarzało jej się zasnąć, kładąc spać 16-miesięcznego synka. Nie było to jednak problemem, bo jej pięciolatka potrafiła się sobą w tym czasie zająć.

Poszłam sprawdzić, co u niej i powiedziałam „przepraszam, że tak długo to trwało ", ale ona właśnie robiła zaproszenia na swoje urodziny, które są w sierpniu. Po prostu... to takie miłe.

- powiedziała.

Wielu rodziców zgadza się, że większa różnica wieku jest idealna

Jej nagranie obejrzały tysiące osób. Niektórzy zgadzają się z opinią na nagraniu i uważają, że większa różnica wieku jest idealna i znacznie łatwiej jest wówczas rodzicom wychowywać swoje pociechy. Zaprzeczają też, że z tego powodu między rodzeństwem nie będzie więzi:

Nie sądzę, aby różnica wieku określała, jak bliskie będzie rodzeństwo. To osobowość, komunikacja, to jak dobrze dogaduje się cała rodzina
Między moimi dziewczynami są 4 lata różnicy i UWIELBIAM to! Moja starsza córka uwielbia pomagać przy maleństwie

Mama zdradza idealną różnicę wieku między rodzeństwemMama zdradza idealną różnicę wieku między rodzeństwem TikTok, screen, @kaitlinklimmer

Ludzie martwią się, że dzieci nie będą przyjaciółmi, jeśli jest duża różnica wieku. Moje siostry są starsze ode mnie o 6 i 11 lat i są moimi najlepszymi przyjaciółkami.
Zapytałam kilka matek, jaka różnica wieku jest najlepsza i jednocześnie uznałyśmy, że 4 lata to najlepszy czas
4 lata różnicy są rewelacyjne. Mój starszak często chce pomagać młodszemu i jest pomocny. Do tego brak podwójnych humorów.

Głos zabrały też mamy, które są po poronieniach i bardzo obawiają się sporej różnicy wieku między ich pociechami. Dziękują TikTokerce za takie nagranie, które, jak same przyznają "dodaje im otuchy" i sprawia, że stresują się nieco mniej:

Oto moja historia, obecnie spodziewam się drugiego po pięciu poronieniach. Bardzo denerwują się różnicą wieku. Dziękuję za opublikowanie tego filmu

- pisze jedna z mam.

Internauci są oburzeni zabawą dzieci Pokazała, co jej córka robi z młodszym rodzeństwem. Internauci oburzeni: Co z Ciebie za matka! Przestań nagrywać

Są jednak osoby, które twierdzą, że lepiej jest, jak między dziećmi są maksymalnie 2 lata różnica. Zapewniają, że wtedy chętniej spędzają ze sobą czas, lepiej się rozumieją i zapewne będą przyjaciółmi nie tylko w okresie dziecięcym, ale i później.

Jako dziecko z rodzeństwem z czteroletnią różnią wieku, całkowicie się nie zgodzę. Moja siostra i ja nigdy nie byłyśmy sobie bliskie, dorastając i wcale nie jesteśmy bliskie jako dorosłe.
U mnie 2 lata różnicy wieku. I to jest świetne. Bawią się razem i spędzają czas
Więcej o: