Położyła córkę spać. Nagle zrobiła się czerwona i przestała oddychać. "Dzieci krzyczały"

Sarah przeżyła koszmar. Jej córka nagle przestała oddychać. Kobieta chce wykorzystać swoje przerażające doświadczenie, aby zwiększyć świadomość na temat BRUE. Co to takiego?

Rodzina przeżyła koszmar

Sarah Bendel jest mama trójki dzieci. Opublikowała film w mediach społecznościowych, aby przestrzec innych rodziców. Jej córka miała zaledwie sześć tygodni, gdy nagle przestała oddychać. W klipie, który ma już ponad dziewięć milionów wyświetleń, widzimy, że dziecko jest mocno czerwone, ślini się i pluje, leżąc w swoim łóżeczku. Po chwili rozpoczął się koszmar.

To było takie traumatyczne.

- opowiada kobieta.

Zobacz wideo Magdalena Stępień i mama Anny Przybylskiej szczerze o śmierci swoich dzieci i żałobie. "Leczę się u psychiatry"

Nagranie pokazuje elektroniczną nianię i widzimy Sarah trzymającą sine dziecko w rękach. Matka zaczyna krzyczeć do męża.

Ross! Ross! Pomocy! Zadzwoń pod 911! 911! Proszę pomóżcie!! Ona się dusi, nie oddycha.

- słychać krzyki.

Nie mogę nawet zacząć opisywać paniki, która wybuchła

- opowiada Sarah.

Co to jest BRUE?

Czułam się tak, jakby całe życie nie oddychała. A trwało to 45 sekund.

- dodaje.

Lekarze zdiagnozowali BRUE, czyli brief resolved unexplained event. Można to tłumaczyć jako krótkie rozwiązane niewyjaśnione zdarzenie.

W przypadku tych epizodów zwykle nie ma wyjaśnienia

- komentuje mama.

Dopiero później okazało się, że u dziewczynki powodem był tak zwany cichy refluks. I chociaż jej córka ma się już dobrze, Sarah chce wykorzystać swoje przerażające doświadczenie, aby zwiększyć świadomość na temat BRUE.

Pamiętajcie,  często zdarza się, że po ocenie i obserwacji nie stawia się żadnej konkretnej diagnozy. Uważa się, że najczęstszą przyczyną tych zdarzeń są przesadne odruchy z dróg oddechowych w przypadku karmienia, refluksu lub powiększenia górnych dróg oddechowych wydzieliny.

- dodaje.

Więcej o: