Dziecko miało ochotę na paprykę. Oburzony tata pokazał paragon grozy. "Taka sytuacja"

Porcja warzyw i owoców w codziennie diecie to podstawa. Wiedzą to nie tylko specjaliści zajmujący się odżywianiem, ale także rodzice, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom to, co najlepsze. Także pod kątem żywności. Jednak przy obecnych cenach warzyw i owoców, ciężko o zdrową dietę. Niektórzy kupują znacznie tańsze mrożonki, inni decydują się na pojedyncze sztuki. Zamiast całego kilograma - jedna papryka. I to właśnie o nią tu chodzi. Jeden z ojców podzielił się paragonem grozy. Ale ta cena... przypadek?

Paragony grozy za zakup warzyw i owoców? Szalejąca inflacja widoczna jest w każdym aspekcie naszego życia. Rosną ceny nie tylko tych produktów luksusowych, ale przede wszystkim artykułów pierwszej potrzeby, czyli podstawowych warzyw i owoców, a także nabiału i mięsa. Tata postanowił podzielić się w Internecie swoimi przemyśleniami po zakupie papryki.

Zobacz wideo

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zachcianka dziecka za 6,66. Przypadek?

Dziecko miało ochotę na konkretne warzywo, więc tata zapewne zadowolony z wyborów żywieniowych malca, postanowił spełnić tę prośbę. W supermarkecie kupił wskazany produkt, a gdy spojrzał na cenę, nie dowierzał. Za jedną sztukę papryki które zapłacił aż 6,66 zł.

Okazuje się, że szalejąca inflacja dotknęła także warzywa, owoce i inne podstawowe artykuły. Ludzie narzekają na rosnące ceny i zamiast świeżych produktów, kupują te mrożone lub przetworzone. Czy to w niedługiej przyszłości się zmieni? Wiadomo, że początek wiosny, rządzi się swoimi prawami i dostępność do świeżych warzyw i owoców jest trudna, ale horrendalnie wysokie ceny za ogórka, pomidora i paprykę, zdaniem wielu to już przesada. Paragony grozy ze straganów, targów, osiedlowych sklepów i innych marketów straszą kupujących. 

Mama pokazała paragon grozy Paragon grozy nad Bałtykiem. Dziecko miało ochotę na rybę. Mama pokazała, ile zapłaciła

Historia miała jeden śmieszny element, a mianowicie układ cyfr na paragonie: 6,66 - trzy szóstki to symbol szatana lub antychrysta. Ten akcent (na tle niemałej sumy) rozbawił rodzica.

Ochrzcij dziecko, mówili. Jak nie ochrzcisz, to szatan go zabierze, mówili. Wczoraj syn poprosił o paprykę. Poszedłem i kupiłem. I taka sytuacja

- podsumował, dołączając zdjęcie paragonu.

Paragon z obiadu w restauracji Pokazała paragon z restauracji. "Cennik naprawdę nas zaskoczył"

Więcej o: