Postanowiła odstawić 7- miesięcznego syna od piersi. Na śniadanie przygotowała mu bekon i kiełbasę

Pewna mama pokazała na swoim koncie na TikToku propozycję śniadania dla swojego 7-miesięcznego dziecka. Internauci przecierają oczy ze zdumienia i mają ogromną nadzieję, że to żart.
Zobacz wideo "Zachłysnęliśmy się amerykańskimi rozwiązaniami". Ewa Chodakowska o przyczynach otyłości wśród polskich dzieci

Nie ma większego znaczenia czy dziecko od dnia narodzin karmione jest piersią czy mlekiem modyfikowanym. Pewne jest, że wraz z jego rozwojem i wzrostem rośnie również na inne produkty spożywcze, jak: owoce, warzywa, zboża, ryby, produkty mleczne itp. Najważniejsze, żeby dieta była różnorodna i zbilansowana. Rozszerzanie diety, to dla niektórych rodziców trudny temat. Radzą się ekspertów, czytają książki, rozpisują tygodniowe plany posiłków. Chcą mieć po prostu pewność, że o niczym nie zapomnieli i wszystko mają pod kontrolą. Są też tacy rodzice, którzy do tematy podchodzą na wielkim luzie i bez spiny. Kierują się przede wszystkim tym, żeby dziecko było najedzone i nie miało potrzeby dojadać mlekiem z piersi czy modyfikowanym. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kontrowersyjna propozycja posiłku dla 7-miesięcznego dziecka

Pewna mama postanowiła, że nadszedł odpowiedni czas, by odstawić najmłodszego syna od piersi. Jego dieta od jakiegoś czasu obejmowała już znacznie więcej produktów niż mleko z piersi, więc mama postanowiła, że to doby moment na przygotowanie bardziej treściwych pokarmów, które zapełnią brzuszek malucha na tyle, by nie domagał się mleka. Na swoim koncie na TikToku postanowiła podzielić się tym, co przygotowała. Widzimy, że na talerzu znalazły się: podwójna kanapka ze smażonym bekonem polanym ketchupem i uprzednio posmarowana masłem, do tego mała smażona kiełbaska i coś w rodzaju mini placka ziemniaczanego. To zszokowało internautów. Nie dowierzają, że taki zestaw można dać dziecku. Tym bardziej, że to wciąż maluszek.

OFERTY AVANTI24.PL: W sukienkach z tym dekoltem figura wygląda bajecznie! Pięknie i tanie modele na wiosnę z Mohito

"Zdecydowanie, to musi być żart"

Choć w komentarzach burza i wielu ludzi miało nadzieję, że to po prostu zwykły, głupi żart, mama nie ma sobie nic do zarzucenia. Niespełna dwa tygodnie później opublikowała kolejny filmik, na którym przygotowuje 8-miesięcznemu już chłopcu chińskie jedzenie z frytkami, polane sporą ilością sosu, a do tego wszystkiego wlewa colę do kubka. Niektórzy nie mogą uwierzyć, że to naprawdę można dać dziecku i spokojnie patrzeć jak je. Kobieta jednak odpisuje w sposób sarkastyczny i nie do końca wiadomo czy kpi z ludzi i ich niedowierzania czy doskonale się bawi, widząc ile osób uwierzyło, w jej żart. Bo większość wciąż chce wierzyć, że to po prostu specyficzne poczucie humoru. Jeśli jednak nie, dziecko już niebawem prawdopodobnie będzie miało sporo problemów ze zdrowiem.

Kanapka z bekonem dla 7-miesięcznego dziecka? Ja podaje mojej córce codziennie warzywa.
Ooo dziewczyno! Każdy wychowuje dziecko po swojemu, ale twój sposób mnie przeraża, to 7-miesięczne dziecko.
Ten filmik nie może być prawdziwy.
To szaleństwo. Jak małe dzieci mogą przejść z butelki mleka na kanapkę z bekonem?
On je lepiej niż ja.
Pytanie brzmi: czy ciebie naprawdę to bawi? Bo to chyba najważniejsze.
Czy mogłabyś pokazać nam jak on to zjada?

- czytamy w komentarzach pod filmikiem.

Więcej o: