Na komunię jak na ślub. Olbrzymia krynolina z welonem ledwo mieściła się w drzwiach

Komunijne stylizacje dzieci potrafią zaskoczyć. Zamiast skromnych alb wiele osób wybiera popisowe kreacje. Na TikToku opublikowano nagranie dziewczynki, która przyjęła sakrament w białej sukni z welonem.

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. Dzieci zwykle z dużym wyprzedzeniem przygotowują się do sakramentu, ucząc wybranych modlitw i uczestnicząc w zajęciach przygotowawczych oraz próbnych mszach. Chociaż pierwsze komunie w Polsce wypadają w maju, w wielu parafiach rodzice już na początku roku otrzymują rozpiskę zajęć, w których powinny uczestniczyć ich pociechy. 

Pokazała komunijną sukienkę dziewczynki

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Najsilniejszy chłopiec z Wielkiej Brytanii 10-latka nazywają "najsilniejszym chłopcem Wielkiej Brytanii"

Zobacz wideo Jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia u dziecka?

Przyjęło się, że po mszy organizowany jest uroczysty obiad dla bliskich. Niegdyś były to skromne, domowe przyjęcia, a dziś bardzo często przypominają raczej huczne bankiety. Wielu rodziców odpowiednio wcześnie rezerwuje salę, catering oraz inwestuje w dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. W dniu przyjęcia sakramentu dzieci otrzymują również prezenty. Kiedyś były to głównie Biblie i złote medaliki. Obecnie podarunki nie zawsze mają związek z religią. Bardzo często goście wręczają dzieciom koperty z pieniędzmi, a także drogie gadżety np. konsole, telefony, laptopy i hulajnogi elektryczne.

Organizacja przyjęcia i zakup prezentów to nie jedyne wydatki z którymi mierzą się rodzice. Istotny jest również wybór stosownego stroju. W niektórych parafiach wymaga się, aby wszystkie dzieci przyjęły sakrament w identycznych albach. W innych dopuszczalne jest to, aby chłopcy nosili garnitury, a dziewczynki sukienki. W sieci można znaleźć nagrania i zdjęcia różnych komunijnych stylizacji. Pomysły rodziców potrafią zaskoczyć.

Na TikToku opublikowano filmik przedstawiający kreację komunijną dziewczynki. Na pierwszym ujęciu siedziała w szlafroku w gwiazdki, zaś na kolejnym zaprezentowała się w całej okazałości. Miała na sobie imponujących rozmiarów suknię z krynoliną. Była tak duża, że ledwo mieściła się w drzwiach. Do tego dobrała parasolkę, torebeczkę i... welon. W rezultacie stylizacja przypominała bardziej weselną, niż komunijną.

Ksiądz Powiedział księdzu, co nie podoba mu się w religii. "Przez 13 lat nikt o tym nie wspomniał"

Więcej o: