Krzesimir to imię słowiańskie. Powstało prawdopodobnie w wyniku połączenia dwóch słów "krzesi", czyli "podnosić", "wskrzeszać", "przywracać do życia" oraz "mir", czyli „pokój", „dobro", „spokój". Pełne imię Krzesimir tłumaczy się jako "odnawiającego pokój". W Polsce imię to cieszyło się dużą popularnością w czasach przedchrześcijańskich.
Krzesimir to perfekcjonista. Zawsze jest doskonale zorganizowany. Ceni ład i porządek. Wyróżnia się również spokojem i opanowaniem. Raczej niewiele mówi, nie jest duszą towarzystwa. Jak już zabiera głos, to uprzednio wszystko wcześniej przemyśli. Życie czerpie garściami, na tyle na ile pozwala mu na to jego spokojny charakter. Jest bardzo otwarty i towarzyski. Zawsze chętnie wysłucha bliskich i pomoże każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Unika wszelkich sporów. Nie mówi o innych za ich plecami i nie plotkuje. To typ wrażliwca, choć niechętnie się do tego przyznaje. Lubi poświęcać czas nad poszukiwaniem odpowiedzi na nurtującego go pytania. Ma doskonałe pomysły. Dużo w nim z artysty. Ma swój własny styl i upodobania, nie goni ślepo za modą i tłumem.
Imieniny: 11 stycznia, 24 lipca
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Krzesimiro, Krzesimirek, Krzesim, Krzesio, Krzem, Krzemek, Krzemo, Krzemciątko, Krzesiak, Krzesiek, Krzesik, Krzysio, Krześko, Krzyśko, Krzesiunio, Krzesiwo, Krześ, Mir, Mirek, Mirko, Miruś, Mircio,
OFERTY AVANTI24.PL: Męskie T-shirty na wiosnę kupisz nawet 60% taniej! Nasz faworyt ze 100% bawełny teraz za mniej niż 20 zł
Jakikolwiek zawód wybierze Krzesimir, za każdym razem wyróżnia się wielkimi ambicjami, świetną intuicją i trafnymi spostrzeżeniami. Jest doskonale zorganizowany. Nie gubi się w nadmiarze obowiązków. Co więcej, każdy potrafi wykonać z wielkim sukcesem. Choć nie dąży do wysokich stanowisk, jego praca zawsze prędzej czy później zostaje doceniona i zauważona przez przełożonych. Unika kłótni. Ma niebywałą umiejętność rozwiązywania spornych sytuacji u innych pracowników. Niemal nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Ale jeśli już zdarzy się jakaś nadzwyczajna sytuacja, prawdopodobnie podejdzie do nie z rozsądkiem i na chłodno. To typ człowieka, który nie uznaje krzyku, a spokój ceni ponad wszystko. Doskonale sprawdzi się na takich stanowiskach, jak: poeta, muzyk, nauczyciel, wykładowca akademicki, kompozytor, malarz, aktor, dokumentalista, prawnik, mediator, filozof, pedagog, osoba duchowna, psycholog, coach, sędzia.