Ksiądz przyszedł do akademika. Chciał poświecić pokój, gdy zobaczył, co stoi za drzwiami. "O Boże!"

Początek roku to czas, kiedy księża chodzą po kolędzie. Zapewne widzą wówczas różne rzeczy, jednak to, co zastało duchownego w jednym z akademików, z pewnością go mocno zaskoczyło.

Zarówno księża, jak i ludzie mają różne podejście do wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy. Niekiedy takie spotkania mogą okazać się całkiem zabawne. Na nagraniu opublikowanym na TikToku widać, jak młody ksiądz odwiedza studentów w akademiku. 

Zobacz wideo Jak studentki wspominają kolędę? "Bałam się, nie otworzyłam"

Na początku duchowny jest pod wrażeniem pomieszczenia, w którym mieszkają studenci:

To jest porządny pokój!

- mówi.

Studenci proszą go, by zajrzał za drzwi, gdzie niby ma być krzyż. Zamiast niego jest stos puszek po piwie sięgający niemalże do sufitu. 

O Boże! 

- woła na ten widok młody ksiądz, śmiejąc się ze studentów. 

Ksiądz odwiedza studentów w akademikuKsiądz odwiedza studentów w akademiku TikTok, screen, @_mancik_

Pan, z aparatem, który towarzyszył duchownemu, żartuje, że puszki są pewnie /"pozostałością po choince". Cała wizyta przebiega w bardzo zabawnym i przyjemnym tonie, co nie umknęło internautom, którzy są zachwyceni podejściem i reakcją księdza, który nikogo nie umoralniał, ani nie ganił. 

Ksiądz kozacki
No i takiego księdza to ja rozumiem
Chce takiego księdza
jakby takich księży było więcej...
Dla takiego księdza chodziłabym do kościoła hahaha
Brawo dla księdza! To jest podejście!

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie żegna swego absolwenta. 25-letni diakon zginął w Sosnowcu od ciosów nożem

Niektórzy przyznają nawet, że gdyby przychodzili do nich tacy księża po kolędzie to, by ich wpuszczali, a może nawet polubiliby wizyty duszpasterskie: 

Takiego księdza bym wpuściła
Z takim księdzem to można pogadać

Ks. Sławomir Bar, proboszcz Bazyliki pod wezwaniem św. Wincentego a Paulo e Bydgoszczy Ten ksiądz pracuje z młodymi na ulicach. Bezdomnych zaprasza do kina. W kościele buduje bar mleczny. "To dorośli psują świat"

Wiele młodych osób rozpoznaje na nagraniu kapłana i pisze, że jest bardzo fajną osobą, która ma niesamowite podejście do młodych osób, którego niestety wielu duchownym brakuje.

Więcej o: