Ile dni zostało do wakacji 2023? Dużo, ale uczniów czeka jeszcze sporo dni wolnych od szkoły

Ile zostało dni do wakacji 2023? Przed uczniami jeszcze kilka miesięcy nauki, dla większości z nich, bardzo intensywnej. Egzaminy, matury, walka o najlepsze stopnie i dodatkowe punkty na świadectwie. Jednak w tym całym pędzie jest na szczęście przestrzeń na kilka chwil odpoczynku i wolnego od szkoły.

Ile dni zostało do wakacji 2023? Nieco mniej niż 100. Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 zaplanowane zostało na 23 czerwca, co oznacza, że do startu wakacji pozostało dokładnie 91 dni. W zasadzie dla wielu to już ostatnia prosta w wyścigu po jak najlepsze stopnie i dodatkowe punkty na świadectwie. Jednak kalendarz w tym roku układa się bardzo łaskawie dla uczniów, co oznacza, że przed nimi jeszcze sporo dni wolnych od szkoły. Przedstawiamy szczegóły.  

Zobacz wideo Chłodna wiosna? „Wciąż jesteśmy powyżej średnich temperatur z ostatnich lat"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ile dni zostało do wakacji 2023?

Ile dni zostało do wakacji 2023? Całkiem dużo, bo dokładnie od dziś jest ich aż 91, jednak kiedy odejmiemy weekendy, na naukę zostanie już tylko 65 dni. Na tym nie koniec. Na uczniów w tym roku czeka naprawdę sporo wolnego, co oznacza nie tylko okazję do leniuchowania, ale przede wszystkim odpoczynku i naładowania baterii przed batalią o jak najlepsze oceny i dodatkowe punkty na świadectwie szkolnym.

Na pierwsze wolne uczniowie mogą liczyć już niedługo. Zbliża się przerwa wiosenna, czyli dodatkowe dni wolne z okazji świąt wielkanocnych. Uczniowie we wszystkich typach szkół, będą mieć wolne już od Wielkiego Czwartku, a w mury szkoły wrócą dopiero po pięciu dniach odpoczynku.

Ferie wiosenne 2023Ferie wiosenne 2023 Fot. Gazeta.pl

Dni wolne od szkoły przedstawiają się następująco:

  • 6 -11 kwietnia 2023 r. - Wiosenna przerwa świąteczna
  • 1- 3 maja 2023 r. (poniedziałek – środa) - Długi weekend majowy
  • 8 czerwca 2023 r. (czwartek) - Boże Ciało.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przewidziane zostało na 23 czerwca 2023 roku, co jest równoznaczne z początkiem upragnionych wakacji.

Dodatkowe dni wolne? Tak, ale nie dla wszystkich

Z dodatkowych dni wolnych skorzystają uczniowie szkół podstawowych i średnich – jednak nie we wszystkich klasach. Ma to związek ze zbliżającymi się egzaminami. W wielu szkołach, za zgodą dyrekcji, uczniowie młodszych klas mają wolne, aby nie zakłócać przebiegu egzaminu ósmoklasistów oraz matur. Tegoroczne egzaminy odbywają się a następujących terminach:

  • od 23 do 25 maja 2023 roku - egzamin ósmoklasistów w terminie głównym;
  • 4, 5 i 8 maja - matury z przedmiotów obowiązkowych, tj. język polski, matematyka i język obcy nowożytny.
Więcej o: