Urodziła 5-kilogramowe dziecko, położna założyła jej ponad 200 szwów. "Myślała, że waga jest zepsuta"

Ten poród był dla kobiety najbardziej traumatycznym doświadczeniem. W szoku była nawet położna, której reakcja na widok noworodka najpierw zaskoczyła kobietę, a potem rozbawiła. Powstała z tego mała parodia na TikToku.
Zobacz wideo Czym jest poród lotosowy? Czy jest korzystny dla noworodka?

Niektóre kobiety wspominają swój poród ze wzruszeniem i uśmiechem na ustach. Dla innych, poród jest tak trudnym i ciężkim przeżyciem, że wcale nie chcą zbyt wiele mówić na jego temat. Jeszcze inne starają się wyprzeć złe momenty i zapamiętać te całkiem przyjemne i najważniejsze chwile. Bywa i tak, że gdy emocje już opadną, okazuje się, że poród można wspominać całkiem zabawnie.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kobieta sparodiowała reakcję położnej na widok noworodka

Pewna mama, postanowiła podzielić się na swoim koncie na TikToku pod nazwą @danloulin92 wspomnieniem z jednego z kilku porodów, jakie ma już za sobą. Gdy doszła już do siebie po porodzie, odwiedziła ją położna, która nie mogła ukryć szoku i zdziwienia na widok dziecka, które kobieta urodziła. Właśnie tę reakcję kobieta sparodiowała na opublikowanym filmiku. Noworodek ważył niemal 11 funtów, co daje około 5 kilogramów. To był dla ciała tak wielki wyczyn, że trzeba było założyć kobiecie ponad 200 szwów. Choć ta mama ma łącznie 3 porody za sobą, to jednak ten pozostawił za sobą najprawdopodobniej najwięcej wspomnień. 

OFERTY AVANTI24.PL: Kapcie z futerkiem podbijają Instagram! Te z pianki są lekkie jak chmurka. Teraz taniej o 25%

Traumatyczne wspomnienie porodu

Kobieta podpisała swój filmik jako traumatyczne wspomnienia z porodu i trudno się dziwić. Urodzenie tak dużego dziecka jest często bardzo trudne, wymaga wiele wysiłku i zdarza się, że kończy się cięciem cesarskim. Kobiety tuż przed porodem często dopytują lekarzy o szacowaną wagę noworodka, chcąc w ten sposób ograniczyć stres. Pod filmikiem pojawiło się trochę komentarzy od internautów. Niektórzy są w wielkim szoku i podziwiają kobietę, że dała radę. Kilka kobiet podzieliło się również swoimi wspomnieniami porodowymi. 

O nie nie! Mój syn ważył 9 funtów i 5 uncji i to już było przerażające.
To mnie przygniotło!
Moja córeczka ważyła 5 kilogramów, ale ostatecznie zakończyło się cięciem cesarskim.
Nawet nie kłamię, moja córka ważyła 10 funtów 14 uncji i nie mogłyśmy spędzić sekundy same, czułam się jak jakaś artystka cyrkowa.
aaaa i nagle znowu cholernie boję się porodu, termin mam na sierpień, ale nie jestem gotowa.
To też moja historia. Położne ciągle stawiały i zdejmowały moją córeczkę z wagi myśląc, że jest zepsuta! Nigdy więcej.
Królowa! Mój synek miał 4 kilogramy i chciałam umrzeć, nawet powtarzałam to położnej w trakcie porodu.

- czytamy w komentarzach pod zamieszczonym filmikiem.

Więcej o: