Makijażystka pomalowała dziewczynkę do pierwszej komunii. Sztuczne rzęsy, korona i tipsy

Makijażystka opublikowała nagranie przedstawiające komunijną stylizację. Jej klientką była dziewięcioletnia dziewczynka. Nie zapomniała o tipsach i srebrnej koronie, a efekt dopełnił ciężki makijaż.

Przyjęcie pierwszej komunii to ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Dzieci przygotowują się do niego z dużym wyprzedzeniem. Wymagane jest, aby nauczyły się wybranych modlitw i zrozumiały powagę sakramentu. Należy zaznaczyć, że przygotowania do komunii wyglądają nieco inaczej, w zależności od parafii.

Makijażystka pomalowała dziewczynkę do pierwszej komunii

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia u dziecka?

W Polsce komunie zwykle wypadają w maju. W wielu parafiach rodzice już na początku roku otrzymują rozpiskę zajęć, w których powinny uczestniczyć ich pociechy. Celem tego typu spotkań wytłumaczenie małym wiernym, na czym dokładnie polega sakrament oraz jaki jest jego cel. Przystępujący do komunii mają również zapoznać się z formułą spowiedzi i wiedzieć, jak należy wykonać rachunek sumienia.

Rodzice dokładają wszelkich starań, aby dzień przyjęcia sakramentu utkwił dzieciom w pamięci. Przyjęło się, że po mszy organizują uroczysty obiad dla rodziny i bliskich. Niegdyś ograniczano się do skromnych domowych uroczystości, a dziś coraz więcej osób wyprawia duże bankiety. Niektórzy z wyprzedzeniem rezerwują sale, zamawiają catering, a także płacą za dodatkowe atrakcje. W tym dniu dzieci otrzymują również prezenty. Zdarza się, że są to medaliki i Biblia, ale bywa również, że goście są wyjątkowo hojni i wręczają im pieniądze, albo drogie gadżety, takie jak telefony, elektryczne hulajnogi, komputery, czy konsole.

Tematem, który budzi wiele kontrowersji jest nie tylko wybór prezentu, ale również stroju dla dziecka. W niektórych parafiach wymagane jest, aby wszyscy przystępujący nosili na mszy alby. Inne zaś wyrażają zgodę na to, aby chłopcy przyjęli komunię w garniturach, a dziewczynki w sukienkach. W sieci można znaleźć zdjęcia komunijnych kreacji, które bardziej przypominają suknie ślubne. Na TikToku pojawił się jednak filmik, który udowadnia, że niektórzy rodzice potrafią pójść o krok dalej.

Na profilu prowadzonym przez makijażystkę opublikowano nagranie przedstawiające dziewczynkę siedzącą na fotelu. Jej włosy ułożono w misterny kok, miała białe tipsy i srebrną koronę. Efekt dopełnił ciężki makijaż z użyciem kryjącego podkładu i sztucznych rzęs.

Dzisiaj moją klientką, była dziewczynka przyjmująca pierwszą komunię. Taka piękna! Makijaż wykonałam ja 

- opisała filmik makijażystka.

Więcej o: