Kiedy wolne od szkoły 2023? To sporo dni, a koniec roku nadejdzie wyjątkowo szybko [DŁUGIE WEEKENDY]

Kiedy uczniowie będą mieli dłuższą przerwę od nauki? Już niebawem będzie kilka okazji do odpoczynku, a dodatkowo sam rok szkolny też skończy się wcześniej niż dotychczas. Żeby lepiej rozplanować sobie naukę czy wyjazdy, skorzystajcie z naszego harmonogramu dni wolnych od szkoły.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy w polskiej szkole muszą być oceny? "Można w inny sposób ocenić ucznia niż liczbą"

Semestr wiosenny roku szkolnego 2022/2023 już w pełni, a wraz z nim na uczniów czeka wiele wyzwań - część młodych ludzi będzie zdawać egzaminy, a inni będą się starać o lepsze stopnie na koniec roku. Stąd ważną częścią uczniowskiego życia są też dni wolne od nauki. W tym półroczu czeka na dzieci jeszcze sporo długich weekendów i świąt. Kiedy wypadają? Sprawdźcie nasz harmonogram.

Kiedy jest wolne od szkoły 2023? Na uczniów czekają długie weekendy i święta

Wielki Post w pełni i niedługo uczniowie będą mieli sześć dni wolnych w postaci ferii wiosennych w dniach od 6 do 11 kwietnia (czwartek - wtorek). Do szkoły wracają dzień później, w środę, 12 kwietnia. Z kolei pozostałe dłuższe przerwy od nauki są w następujących terminach:

  • 29.04 - 03.05 (sobota - środa) - majówka,
  • 08 - 11.06 (czwartek - niedziela) - długi weekend czerwcowy (Boże Ciało).
  • 24 czerwca - 31 sierpnia - wakacje 2023.

Warto też wspomnieć, że zakończenie roku szkolnego 2022/2023 (dla uczniów szkół podstawowych i młodszych klas szkół ponadpodstawowych) będzie w piątek, 23 czerwca (czyli w Dzień Ojca), a to jeden dzień wcześniej niż w roku poprzednim. 

Kiedy będą matury i egzamin ósmoklasisty? Harmonogram roku szkolnego 2022/2023

W semestrze wiosennym część uczniów podchodzi do egzaminów - matury i egzaminu ósmoklasisty. Dla tegorocznych absolwentów ostatnich klas liceów, techników i szkół branżowych II stopnia rok szkolny kończy się wcześniej, a ściślej rzecz biorąc, w piątek, 28 kwietnia. Natomiast egzaminy maturalne z części obowiązkowej odbędą się w poniższych terminach:

  • 4 maja - czwartek, godz. 9.00 - język polski (poziom podstawowy),
  • 5 maja - piątek, godz. 9.00 - język angielski (poziom podstawowy), 14.00 - język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski (poziom podstawowy),
  • 8 maja - poniedziałek, godz. 9.00 - matematyka (poziom podstawowy).

Z kolei ósmoklasiści kończą rok szkolny w standardowym terminie (23 czerwca 2023 r.), a do egzaminu ósmoklasisty podejdą w następujących dniach:

  • 23 maja 2023 r. (wtorek), godz. 9:00 - język polski,
  • 24 maja 2023 r. (środa), godz. 9:00 - matematyka,
  • 25 maja 2023 r. (czwartek), godz. 9:00 - język obcy nowożytny.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.