Tęczowa mama cztery razy straciła dziecko. Gdy sięgnęła po antybiotyk, wydarzył się prawdziwy cud

Ta tęczowa mama urodziła upragnionego malucha po tym, jak wcześniej cztery razy poroniła. Jednak nie potrzebowała in vitro czy skomplikowanego i długotrwałego leczenia. W jej przypadku wystarczył tylko zwykły antybiotyk, który zdziałał cuda.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Mięśniaki macicy: rzeczywiście można je leczyć skutecznie tabletkami i zrezygnować z operacji?

Co powinna zrobić kobieta, która pragnie mieć dzieci, ale nie może zajść w ciążę bądź jej donosić? Może poddać się leczeniu, skorzystać z in vitro, albo… wziąć antybiotyk. Ta ostatnia, nietypowa opcja zadziałała w przypadku  39-letniej Diany Bowden, mieszkanki Wielkiej Brytanii, która dzięki jednej kuracji antybiotykowej urodziła upragnionego synka, choć wcześniej cztery razy poroniła, a raz zaszła w ciążę pozamaciczną. O nietuzinkowej historii pisały nawet lokalne media, m.in. magazyn The Mirror

Mama kanguruje dziecko Jak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Urodziła dziecko po jednej kuracji antybiotykowej. Wcześniej cztery razy poroniła

Diana Bowden oraz jej partner Mike Grosvenor poznali się w 2018 roku podczas pracy w firmie logistycznej. Niemal od początku związku oboje chcieli mieć dzieci, ale nic z tego nie wyszło. Diana cztery razy poroniła, a raz lekarze zdecydowali o usunięciu ciąży pozamacicznej i prawego jajowodu, aby uratować jej życie. Wtedy zakwalifikowała się na badania w celu zdiagnozowania przyczyn niepłodności. Niestety nie wykryto żadnych problemów ani u jej partnera, ani u 39-latki, i kazano im po prostu próbować dalej. Zrozpaczona kobieta trafiła w końcu do organizacji pozarządowej, która zajmuje się problemami z płodnością. Tam podczas szczegółowych badań wykryto u niej zapalenie błony śluzowej macicy, które było przyczyną poronień i ciąży pozamacicznej.

Rola dotyku w rozwoju dziecka Dotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Nie mogła donosić ciąży. Miała zapalenie błony śluzowej macicy

Zapalenie błony śluzowej macicy jest zakażeniem powodowanym przez takie drobnoustroje jak: chlamydia, dwoinka rzeżączki, wirus opryszczki, paciorkowce czy gronkowce. W przypadku Diany wystarczyła dwutygodniowa kuracja antybiotykami, aby całkowicie wyleczyć chorobę. Rok po wyzdrowieniu 39-latka odkryła, że jest w ciąży, tuż przed tym, jak rozważała poddanie się in vitro. Była przerażona, że znów poroni, jednak tak się nie stało i urodziła swojego tęczowego synka, Freddiego. 

Więcej o: