Ten chłopiec był prześladowany z powodu choroby. Mama znalazła mu przyjaciela, który zmienił jego życie

Los nie szczędził tego chłopca już od chwili narodzin. Jego troskliwa mama znalazła jednak pomoc na jego smutki i problemy. Nawet odległość 2500 kilometrów nie była przeszkodą.
Zobacz wideo Przedwczesny poród, infekcja u matki, dziecko na OIOM-ie, a do tego COVID

Ten ośmioletni chłopiec mieszka w stanie Oklahoma w USA i od początku w życiu nie miał łatwo. Urodził się z rozszczepieniem podniebienia, a do tego cierpi na heterochromię, co oznacza że jego tęczówki oczu są różne - jedno oko jest zielone, a drugie niebieskie. Po urodzeniu przeszedł operację, która miała mu pomóc w rozszczepieniu podniebienia. Ta udała się, jednak pozostawiła po sobie ślad. To w połączeniu z kolorowymi tęczówkami spowodowało, że źle się czuł ze sobą, a dodatkowo był narażony na złośliwości ze strony rówieśników. 

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chłopiec nie miał poczucia własnej wartości i nie czuł się dobrze wśród rówieśników

Cała ta sytuacja dla mamy Maddena była nie do zniesienia. Było jej bardzo przykro, że chłopiec nie potrafi się odnaleźć wśród rówieśników, nie ma przyjaciół i nie akceptuje żadnej ze swoich chorób. Każdego dnia zastanawiała się i szukała sposobu na to, jak pomóc własnemu dziecku. Bywało, że traciła nadzieję, ale się nie poddawała. Aż pewnego dnia przeglądając media społecznościowe natknęła się na post zamieszczony na Facebooku o kocie przygotowanym do adopcji. Mama nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła, kot był jak brat bliźniak jej własnego syna. Tak samo miał kolorowe tęczówki, a dodatkowo cierpiał na rozszczepienie podniebienia. To był dla Christiny wyraźny znak.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Nowości z Reserved na wyjątkowe okazje. Rustykalna sukienka robi wrażenie, będzie kraść spojrzenia!

Przeglądając media społecznościowe znalazła rozwiązanie problemów synka

Kobieta nawet się nie zastanawiała, w tej samej sekundzie podjęła decyzję o adopcji kociaka. Chociaż schronisko, w którym przebywał kot było oddalone od ich miejsca zamieszkania o 2500 kilometrów, dla niej nie było to żadną przeszkodą. Z pomocą przyjaciół kotka trafiła w ręce chłopca. Dostała imię Moon i od pierwszej chwili stała się największą przyjaciółką Maddena. Od tamtego momentu są niemal nierozłączni. Chłopiec nie tylko wreszcie w siebie uwierzył, ale zaczął myśleć, że jest wyjątkowym dzieckiem, a nie odmieńcem, jak wcześniej. To kolejna historia, która pięknie pokazuje jak zwykły zwierzak potrafi odmienić los dziecka i stać się jego najwierniejszym przyjacielem i towarzyszem w życiu.

Źródło: wamiz.pl

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.