Czy trzeba się spowiadać ze słabych ocen w szkole? Ksiądz rozwiewa wątpliwości

Czy uczeń, który dostał słabą ocenę, powinien się z tego wyspowiadać? Czy gorszy stopień, to efekt jego lenistwa? Okazuje się, że wielu uczniów szuka odpowiedzi na postawione pytania. Z pomocą przychodzi ksiądz Daniel Wójcicki.

Ksiądz Daniel Wójcik to nie tylko zwykły duchowny, ale także TikTioker, który prowadzi jedno z popularniejszych kont i swoimi nagraniami stara się rozwiać niektóre zawiłości w kwestii religii. Tak też trafiło do niego pytanie jednego z uczniów, który miał wątpliwości, czy spowiadać się ze złych ocen w szkole. Co na to duchowny?

Zobacz wideo Co powinna zawierać domowa apteczka?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Złe oceny w szkole - czy to grzech? Duchowny wyjaśnia

Pewien uczeń miał wątpliwość co do tego, czy należy się spowiadać z gorszych ocen w szkole, albo z tzw. "nicnierobienia". Ksiądz Daniel Wójcik odniósł się do tego pytania i swoją odpowiedzią rozwiał wszelkie wątpliwości.

Pokazała zadanie z biologii swojej córki. Jest przerażona. 'Nie ogarniam' Pokazała zadanie z biologii swojej córki. Jest przerażona. "Nie ogarniam"

Zatem czy po dostaniu oceny niedostatecznej, uczeń powinien uklęknąć przed konfesjonałem i się wyspowiadać?

Spowiadamy się z grzechów, a grzeszymy myślą, mową, uczynkiem lub zaniedbaniem. Każdy z nas na określonych etapach życia ma określone zadania. Przez wykonywanie tych zadań też kochamy, miłujemy po chrześcijańsku. Uczniom zostały powierzone zadania związane z edukacją, nauką w szkole. Jeśli zaniedbuje to jakoś bardzo, to grzeszy. Trzeba to Panu Bogu oddawać w spowiedzi, ale nie tylko po to, aby wyznać grzech, ale żeby prosić Boga o łaskę, żeby do tego nie wracać. I mieć siłę do spełniania swoich obowiązków

- twierdzi duchowny.

Okazuje się, że jego wyjaśnienia nie spodobały się niektórym internautom, którzy pod filmem wyrazili swoje zdanie.

Nie spowiadamy się w budynku obcej osobie. Tylko Panu Bogu a On jest wszędzie.
Gdzie w Piśmie jest napisane coś o spowiedzi obcemu facetowi?

- napisali użytkownicy Tiik Toka.

Wpadka mamy W pośpiechu odprowadzała dziecko do szkoły. Nie wiedziała, czemu przyciąga wzrok rodziców

Więcej o: