Pokazała paragon za wyjściem z dziećmi do ZOO. Trzycyfrowa kwota ją przeraża. "Jak to możliwe?"

- Moje dzieci nie usiedzą w miejscu. Co raz organizujemy im różne wyjazdy i staramy się, aby jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Obiecaliśmy sobie, że kiedy tylko zrobi się delikatnie cieplej, to jedziemy całą rodziną do ZOO - zdradziła pewna matka w rozmowie z eDziecko, przy okazji pokazując, ile zapłaciła za rodzinny wypad z dziećmi. Nie takiej kwoty się jednak spodziewała.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wyjście do ZOO to jedna z rzeczy, którą każdy rodzic chce zrobić ze swoim dzieckiem. Choć główna atrakcja i powód, dla którego wybieramy się właśnie w to konkretne miejsce, jest oczywisty, to nie można zapomnieć, że to także świetna okazja do spędzenia czasu razem, na świeżym powietrzu. Niestety, w czasach inflacji to drogi interes. Rodzice starają się jednak nie odmawiać dzieciom atrakcji i mimo kosztów, robią wszystko, aby zagwarantować dziecku udanego dzieciństwo, a przy tym spiąć domowy budżet. Pewna matka pokazała nam, ile zapłaciła za wyjście z dziećmi do ZOO. Kwota przeraża, bo za to można zrobić porządne zakupy czy zatankować samochód do pełna. 

Zakupy w supermarkecie z dzieckiem (zdjęcie ilustracyjne) Łapie dziecko za nogę w supermarkecie. "Nazywają mnie paranoiczką"

" Nie wiem, kiedy ostatni raz byłam w ZOO, ale nie myślałam, że jest tam tak drogo"

Inflacja dotarła także do miejsc, które szczególnie uwielbiane są przez najmłodszych gości. Rodzice muszą się zatem łapać za portfele, jeśli chcą zabrać swoje dzieci do ZOO.  Pewna matka podzieliła się z naszą redakcją prawdziwym "paragonem grozy".

Moje dzieci nie usiedzą w miejscu. Co raz organizujemy im różne wyjazdy i staramy się, aby jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Obiecaliśmy sobie, że kiedy tylko zrobi się delikatnie cieplej, to jedziemy całą rodziną do ZOO

- powiedziała kobieta w rozmowie z eDziecko. Jak sama obiecała, tak i zrobiła. Kiedy pogoda zdecydowanie się poprawiła, a do Polski dotarła wiosna, to cała rodzina wybrała się na wycieczkę do ZOO.

To był strzał w dziesiątkę, bo dzieci były bardzo podekscytowane i widać było, że spotkanie ze zwierzętami wywarło na nich duże wrażenie. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie kwota, którą trzeba było pokryć na poczet biletów. Nie wiem, kiedy ostatni raz byłam w ZOO, ale nie myślałam, że jest tam tak drogo. Jak to możliwe?

- zapytała zniesmaczona, pokazując nam zdjęcie swojego zamówienia dla całej rodziny. Matka podkreśliła, że cena naprawdę ją zaskoczyła, a na kolejną wizytę w ZOO dzieci poczekają zdecydowanie dłużej, niż wcześniej planowała. 

Pokazała paragon za wyjściem z dziećmi do ZOO. Trzycyfrowa kwota ją przeraża. 'Jak to możliwe?'Pokazała paragon za wyjściem z dziećmi do ZOO. Trzycyfrowa kwota ją przeraża. 'Jak to możliwe?' Archiwum prywatne

Niemal 180 zł za podręcznik i ćwiczenia do języka anielskiego do szkoły średniej. Mama pokazała paragon za książkę do angielskiego. Kwota powala

Więcej o: