Uczennica zaskoczona przebiegiem rekolekcji. Nie spodziewała się po księdzu takich słów

W kościołach trwają właśnie rekolekcje wielkopostne, które przygotowują katolików do duchowego przeżywania zbliżających się świąt. W jednej z gdańskich parafii ksiądz w swojej homilii poruszył temat pandemii. Uczennica nie spodziewała się, że kapłan wypowie tak śmiałą tezę. Jakby tego było mało, ksiądz rekolekcjonista wygląda jak Wojciech Cejrowski i jest z wykształcenia informatykiem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wielki Post trwa. Według katolików to czas, kiedy zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie. Poprzez wewnętrzną zmianę, chcemy jak najlepiej wykorzystać ten moment na rzeczywiste spotkanie z Bogiem. Przygotować do tego mają rekolekcje wielkopostne, które organizowane są także dla uczniów w szkołach.

Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej szkoły? "Regularność zmian w systemie edukacji daje nam mocno w kość"

Kapłan powiedział w kazaniu coś, co nie spodobało się wiernym

Pewna uczennica zamieściła w sieci wpis, w którym poinformowała, że w ostatnim czasie w jej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne. Ksiądz głoszący nauki w Gdańsku jest z wykształcenia informatykiem, a jego wygląd przypominał Wojciecha Cejrowskiego. To sprawiło, że każdy zaciekawił się nietypowym kapłanem i z chęcią wysłuchiwał jego kazań. 

W mojej parafii zaczęły się dziś rekolekcje. Nie dość, że ksiądz rekolekcjonista wygląda jak Wojciech Cejrowski i jest z wykształcenia informatykiem

- napisała uczennica. Jakby tego było mało, kapłan podobny do popularnego polskiego podróżnika, powiedział podczas rekolekcyjnej nauki, że niedługo "pewnie jeszcze nową pandemię wymyślą". 

Ksiądz na pierwszej nauce rekolekcyjnej powiedział wszem wobec: pewnie za chwilę nam jakąś nową pandemię wymyślą

- zdradziła nastolatka i dodała, że kapłan tak ją zafascynował, że postanowiła pójść do niego po indywidualne błogosławieństwo. 

Szkoła organizuje rekolekcje adwentowe zamiast lekcji. 'Witamy średniowiecze!' Szkoła organizuje rekolekcje adwentowe zamiast lekcji. "Witamy średniowiecze!"

Księża wciąż w swoich homiliach przypominają o pandemii

Okazuje się, że nie tylko w gdańskiej parafii, księża w swoich kazaniach nawiązują do okresu pandemii koronawirusa. Jeden z kapłanów mówił o chorobie zakaźnej, która zdecydowanie przekreśla przyjęcie księdza po kolędzie. 

A mój, przed kolędą, w ogłoszeniach parafialnych pisał, że jak kto chory zakaźnie, to kolędy niech nie przyjmuje. Tzw. czynnik ludzki najważniejszy, zawsze i wszędzie

- przyznał jeden z internautów. 

Oburzona maturzystka: Oburzona maturzystka: "Rekolekcje są ważniejsze, niż moja matura. Paranoja"

Więcej o: