Ksiądz chwycił za mikrofon podczas rekolekcji. Dzieci nie przewidziały, że zacznie rapować. "JOŁ"

Rekolekcje adwentowe dla dzieci kojarzą się w większości z długimi i mało interesującymi młodzież kazaniami. Ten ksiądz jednak zaskoczył wszystkich. W czasie odprawianej mszy świętej chwycił za mikrofon i zaczął rapować. Rozwinął także popularny skrót "joł".

Ksiądz w czasie mszy świętej rekolekcyjnej dla dzieci i młodzieży poruszył temat slangu, którym posługują się niektórzy uczniowie. Często używają słowa "joł", zetem, żeby do nich dotrzeć i nieco uatrakcyjnić kazanie, sam zaczął rapować. Równinie ciekawie wytłumaczył to, skąd wziął się owy skrót.

Zobacz wideo Paulina Rzeźniczak odpowiada na hejt. Zastanawia się, czy zniknąć z mediów społecznościowych

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rapy na mszy świętej. Ten ksiądz zadziwił wszystkich

Co w młodzieżowym slangu oznacza słowo "joł"? Według słownika miejskiego slangu słowo to oznacza pozdrowienie, jest synonimem słowa "cześć".

Fonetyczny zapis angielskiego "yo" używanego głównie przez hip-hopowców i raperów

- podaje miejski słownik.

Tata pokazał, jak wygląda jego auto w środku.Tata z TVN-u pokazał, co jego dzieci zrobiły w samochodzie. "Chodzą pracować na budowie"

Jednak okazuje się, że pewien ksiądz znalazł swoją własną interpretację tego słowa. Interesujące kazanie z rapowym elementem miało miejsce w czasie rekolekcyjnej mszy świętej, w Parafii pw. św. Wita w Słupach.

Moje dzieciaczki, jak do babci powiesz 'joł babcia' i babcia się zdziwi, to jej wytłumacz: 'joł oznacza: Jezus obdarza łaską'. Taki odpowiednik 'szczęść Boże', a jakby wam się spodobało, możecie wołać też 'joł ksiądz', 'joł proboszcz’

- powiedział kapłan na opublikowanym nagraniu, wywołując salwę śmiechu wśród słuchaczy.

Jednak to nie koniec. Prawdziwym "szoł" okazały się rapy duchownego, który poprosił, aby zgromadzona w świątyni młodzież wtórowała mu w beatboxowaniu i rytmicznie klaskała oraz wykrzykiwała "joł". Na finał swojego kazania przygotował coś specjalnego. Zaimprowizował on skreczowanie na pozbawionej włosów głowie innego kapłana. 

W komentarzach pod filmikiem pojawiły się już pierwsze podziękowania od parafian, a sam filmik stał się wiralem, udostępnianym na różnych stronach i w serwisach.

Rewelacja joł joł dla proboszcza
Super. Dziękujemy

- pisali internauci.

Szkolna stołówkaZrobiła młodszej siostrze drugie śniadanie do szkoły. Ludzie zachwyceni

Więcej o: