Szkolna fotografka zdradziła, jakie słyszała najdziwniejsze imiona. "Biedna dziewczynka"

Stworzyła listę najbardziej wymyślnych imion, z jakimi się spotkała w swojej pracy. Żeby nikt nie miał wątpliwości, musiała zaznaczyć, które są dla chłopców, a które dziewczynek. "To bardzo niefortunne imię" - skomentował jedno z nich internauta.

Więcej tematów ciekawych dla świeżo upieczonych rodziców na stronie Gazeta.pl

Kiedy na świat przychodzi dziecko, rodzice wybierają dla niego najpiękniejsze swoim zdaniem imię. Jedni stawiają na te, które aktualnie są w modzie, inni szukają jak najbardziej oryginalnych. Jedna z użytkowniczek serwisu Reddit postanowiła podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami z wyjątkowo wymyślnymi imionami dla dzieci

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?
Jestem fotografem szkolnym. Oto lista interesujących imion, z którymi się zetknęłam

- napisała. Niektóre imiona są tak wymyślne, że autorka postu napisała, czy zostały nadane dziewczynkom, czy chłopcom:

Cypress Morningstar (dziewczynka); Dzofeaksora (dziewczynka); Cynarah (dziewczynka); Faraon (chłopiec); Jaaziel (chłopiec); Sonida (dziewczynka); Pustułka (dziewczynka); Warwara (dziewczynka); Aleksy (chłopiec); Eirini (dziewczynka); Basilisa (dziewczynka); Leybia (biedna dziewczyna); Tołga (chłopiec); Uranus (dziewczynka ); Cześć i Stwórca (bracia)

- wymieniła i dodała:

I oczywiście kilka popkulturowych imion: Khaleesi (dziewczynka); Renesmee (dziewczynka)

Dwa ostatnie należą do bohaterek odpowiednio sagi "Zmierzch" i "Gry o tron".

Na Florydzie dzieci mogą czytać jedząc pączki na kocu na boisku.Na Florydzie dzieci mogą czytać jedząc pączki na kocu na boisku. Fot. Shutterstock

Użytkownicy serwisu wyrazili swoją opinię na temat niektórych imion

Okazało się, że niektóre z wymienionych przez fotografię imion są popularne w poszczególnych krajach, a przez rodziców zostały "zaczerpnięte", bo brzmią egzotycznie i intrygująco:

Varvara jest odmianą Barbary. To powszechne w niektórych krajach!
Basilisa jest dość popularnym słowiańskim imieniem. 
Eirini to greckie imię z grecką pisownią oznaczającą Pokój! To bardzo popularne imię w Grecji. Może byli Grekami i zachowali oryginalną pisownię (wersja angielska to Irene). Jeśli nie byli, to tragedia.

Pojawiały się też komentarze użytkowników serwisu, którym nie przypadły do gustu poszczególne imiona lub rodziły konkretne skojarzenia:

Leybia, to bardzo niefortunne imię.
Uranus nie byłby dużo lepszym imieniem dla chłopca?
Dzofeaxora brzmi jak antydepresant
Nie wiem nawet jak to wymówić.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.