Mama pokazała, jak wygląda brzuch po porodzie. Wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy

Ciało kobiety znacznie się zmienia podczas ciąży. Niektóre błędnie myślą, że po porodzie, będą wyglądać jak 9 miesięcy wcześniej. Niestety tak nie jest.

Kobiety często mają bardzo mylny obraz porodu, swojego wyglądu w tym okresie, czy macierzyństwa. Znane są historie z porodówek, kiedy ciężarne przynoszą na porodówkę sukienki, spodnie czy bluzki, które nosiły przed porodem. Są przekonane, że skoro już urodzą, to z pewnością, wychodząc ze szpitala, już się w nie zmieszczą. Nic bardziej mylnego.

Zobacz wideo Ginekolog: "Poród naturalny wymaga wcześniejszego przygotowania"

Pokazała brzuch po ciażyTa mama od porodu codziennie robiła sobie zdjęcia

Jedna ze świeżo upieczonych mam pokazała nagranie, jak tuli swoje dziecko, które urodziła 12 godzin wcześniej. Pierwsze, co rzuca się w oczy to jej duży brzuch, który mógłby sugerować, że jest tuż przed porodem, a nie tuż po nim.

Filmik jest doskonałym dowodem na to, że ciało kobiety potrzebuje dużo czasu, by się zregenerować. To dowód na to, że fotki wielu gwiazd wstawiane chwilę po wyjściu z porodówki, gdzie wyglądają na szczuplejsze, niż były przed zajściem w ciążę są fałszywe. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy osób, które popierają takie pozywanie prawdziwego ciała.

Cieszę się, że kobiety pokazują ciała poporodowe. Tak idealnie to podsumowuje, bo najpiękniejsza jest miłość do nowego maluszka

Mama po urodzeniu dzieckaMama po urodzeniu dziecka Instagram/@meganbcall

Trochę czasu zajęło, zanim mój własny żołądek się skurczył po porodzie i 15 miesiącach po urodzeniu córki wciąż nie jestem tego samego rozmiaru, co przed ciążą! Moje ciało urodziło się człowieka, pie****ć cały ten hałas. W związku z tym, gratulacje dla Ciebie i Twojej rodziny!!!
Nawet nie mogę ci powiedzieć, jak wspaniały przykład dajesz kobietom. Bądź dumny ze swojego ciała. To dokonało cudu!

Kobieta spała między skurczami.Była atrakcją szpitala, bo prawie przespała poród. "10 cm bez epiduralu"

Kobiety w ciąży powinny pamiętać, że tuż po urodzeniu dziecka brzuch nadal jest duży. Będzie malał w ciągu najbliższych dni, a nawet tygodni. Szacuje się, że w tym czasie kobiecie może być nawet do 10 kg. Wówczas macica się obkurcza. Trzeba mieć też świadomość, że bez odpowiedniej pielęgnacji i ćwiczeń powrót do formy może być naprawdę długi i trudny.

Więcej o: