"Zostałam smyczową mamą. Tak prowadzę dziecko i nie obchodzi mnie, co myślą inni"

Mama nagrała, jak prowadzi córkę na smyczy. "Zmieniłam się w smyczową mamę. Smycz daje córce niezależność, pozwala jej badać otoczenie, podczas gdy cały czas trzyma zabawki. Teraz mogę pozwalać jej chodzić, a nie cały czas wkładać do wózka" - wyznała.

TikTok to aplikacja mobilna umożliwiająca użytkownikom oglądanie, publikowanie i wysyłanie znajomym krótkich filmików. Chociaż zasłynęła za sprawą układów tanecznych nagrywanych przez nastolatki, a niektórym wciąż kojarzy się z aplikacją dla młodszych odbiorców, obecnie można znaleźć na niej wiele urozmaiconych treści.

"Smyczowa mama" o spacerze z dzieckiem

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Dzieci szykują się do drzemki.Tak dawniej wyglądały przedszkola. Zabawki schowane za szybą. Do lalek była kolejka

Zobacz wideo Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko je za dużo?

Na TikToku nie brakuje poradników i tutoriali, relacji z podróży i wydarzeń rodzinnych, zabawnych skeczy i scenek rodzajowych, a także filmików nagrywanych przez rodziców, którzy chcą podzielić się z odbiorcami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w kwestii opieki nad dziećmi.

Wiadomo, że zdrowie i dobre samopoczucie dziecka jest priorytetem każdej mamy. Kiedy malec rośnie i zaczyna chodzić rodzice dokładają wszelkich starań, aby uchronić go przed ewentualnymi wypadkami. Nie wszystkie dzieci są w stanie grzecznie usiedzieć w wózku, dlatego niektórzy decydują się na zakup gadżetu, który ma pomóc w dopilnowaniu malca. Przedmiot ten budzi jednak sporo kontrowersji. Chodzi o smycz doczepianą do szelek.

Mama opublikowała filmik na TikToku, na którym pokazała, jak prowadzi córkę na smyczy. Wymieniła zalety takiego rozwiązania i nie przejmuje się uwagami osób twierdzących, że to gadżet dla zwierząt. 

Zmieniłam się w smyczową mamę. Smycz daje córce niezależność, pozwala jej badać otoczenie, podczas gdy cały czas trzyma zabawki. Teraz mogę pozwalać jej chodzić, a nie cały czas wkładać do wózka

- wyjaśniła TikTokerka.

Pod nagraniem pojawiły się komentarze od internautów, którym spodobał się pomysł mamy.

Ja również jestem smyczową mamą. Moje dzieci to mali uciekinierzy
Uwielbiam te smycze. Sprawdzają się w podróży
Uważam, że takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem
W przyszłości też planuję być smyczową mamą

- pisali inni rodzice.

CiążaJak rozpoznać płeć dziecka? "Suche ręce i kwaśne dania"

Więcej o: