Ma tatuaże i jest nauczycielem. Marcin Józefaciuk opowiada nam o szkole, pieniądzach i wyzwaniach

W dzisiejszym odcinku "Mamy czas" rozmowa z jednym z najpopularniejszych nauczycieli w Polsce. W drugiej części programu położna Dominika Lipiak wyjaśni, czym jest poród lotosowy, a nasze przedszkolaki powiedzą, co to jest miłość.

System edukacji w Polsce przeżywa kryzys. Nauczycieli jest coraz mniej. W niektórych szkołach jeden nauczyciel musi uczyć kilku przedmiotów. Tak było w przypadku Marcina Józefaciuka, który swego czasu był dyrektorem w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi i uczył... aż siedmiu przedmiotów. W nowym odcinku "Mamy czas" tłumaczy nam, jak według niego powinna wglądać polska szkoła

Zobacz wideo Rozmawiamy z najpopularniejszym nauczycielem w Polsce Marcinem Józefaciukiem o edukacji, pieniądzach i nowych wyzwaniach

Marcin Józefaciuk - nauczyciel z pasją 

Marcin Józefaciuk z pewnością jest jednym z najpopularniejszych nauczycieli w Polsce. Głośno zrobiło się o nim, kiedy do mediów trafiła informacja, że w swojej szkole będzie uczył siedmiu przedmiotów i to zupełnie od siebie różnych. Co więcej, jego ciało pokryte jest tatuażami, co również wzbudziło niemałą sensację. 

Ludzie pytają się o to, czy mi pozwolono mieć takie tatuaże. Czy to nie kłóci się z wizerunkiem nauczyciela, dyrektora? Zawsze odpowiadam: zobaczcie, co ja robię.

Również jego podejście do nauki zdecydowanie różni się od tego dobrze nam znanego z polskiej szkoły. Okazuje się, że podczas niektórych zajęć nie ma typowych sprawdzianów i kartkówek, a wiedza sprawdzana jest w zupełnie inny sposób. 

Paweł i Eliza Trybała opowiadają o rodzicielstwie 'Byliśmy sami', a dietetyczki rozprawiają się z żywieniem dzieciPaweł i Eliza Trybała opowiadają o rodzicielstwie "Byliśmy z tym wszystkim sami"

Nowe wyzwanie Marcina Józefaciuka 

Marcin Józefaciuk podjął nowe wyzwanie i od 14 marca jest również mentorem i prowadzącym nowego programu "Nastolatki rządzą kasą" emitowanego w TVN. Format polega na tym, że nastolatkowie dostają pieniądze i przejmują kontrolę nad miesięcznym budżetem całej rodziny. Przez ten czas to właśnie oni będą podejmowali najważniejsze decyzje. Zdecydują, ile przeznaczyć na rachunki, zakupy spożywcze, przyjemności. Zapytaliśmy Marcina, jak zareagowali jego uczniowie na to, że już wkrótce będą go mogli oglądać w telewizji. 

No, w końcu pana zauważyli. 

- odpowiedział nam z uśmiechem Marcin.

 

Położna Dominika tłumaczy, czym jest poród lotosowy 

Pewnie niewielu z was wie, czym jest poród lotosowy. W dzisiejszym odcinku nasza położna Dominika Lipiak wyjaśnia, co to tak właściwie jest. Okazuje się, że ta metoda jest rzadko spotykaną odmianą porodu

Po urodzeniu noworodka pępowina nie jest przecinana, lecz czeka się do jej samoistnego odpadnięcia pępowiny wraz z łożyskiem. Zwolennicy porodów lotosowych jako ich zaletę wymieniają naturalne i bezinwazyjne przejście dziecka z życia płodowego do świata zewnętrznego. Czy jest to bezpieczne? Posłuchajcie, co na ten temat mówi nasza ekspertka. 

Dzieci odpowiadają, co to jest miłość 

Na koniec programu odwiedzamy naszych milusińskich w przedszkolu. Tym razem zapytaliśmy dzieci o to, co to jest miłość. Posłuchajcie ich odpowiedzi. 

'Mamo, dlaczego wciąż masz duży brzuch?' Lili Antoniak o życiu świeżo upieczonej mamy po raz drugi"Mamo, dlaczego wciąż masz duży brzuch?" Lili Antoniak o ponownym "wejściu w pieluchy"

Programu Mamy czas możecie słuchać w wersji audio w dużych serwisach streamingowych

Więcej o: