500 plus pójdzie w górę? Nieoficjalnie: Będzie podwyżka o 300 złotych. Mówi się o konkretnym terminie

Czy będzie podwyżka 500 plus? Nieoficjalnie mówi się o zwiększeniu kwoty świadczenia o nawet 300 złotych. Kiedy? W rozmowach z rządem wskazuje się jeden termin. Jednak taka podwyżka będzie związana też z nowymi zasadami.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Waloryzować 500 plus? Czy może wprowadzić progi dochodowe? Pytamy ekspertkę

500 plus to najważniejsze ze świadczeń dla rodzin z dziećmi. Stanowi ono ogromne wsparcie finansowe dla wielu rodziców, więc nic dziwnego, że chcą oni ciągłości wypłat środków, a niektórzy nawet ich zwiększenia, aby bardziej odpowiadały obecnym realiom życia w Polsce. Przychylają się do tego posłowie PiS, którzy planują podniesienie 500 o nawet trzysta złotych. Kiedy i na jakich warunkach? Znamy pierwsze ustalenia.

Podwyżka 500 plus o 300 złotych? Mówi się o jednym terminie

Do podwyżki 500 plus przychylają się posłowie Zjednoczonej Prawicy. Ma to być jeden z elementów ich kampanii wyborczej, więc wyższe świadczenie najprawdopodobniej zostanie wprowadzone tuż przed samymi wyborami. Jak tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu europoseł PiS Ryszard Czarnecki:

Waloryzacja 500 plus jest potrzebna i byłaby bardzo dobra. Musi jednak brać pod uwagę możliwości budżetowe państwa. Jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł.

Dla wielu rodziców to brzmi pięknie, jednak taka podwyżka nie byłaby skierowana do wszystkich. 

Podwyżka 500 plus o 300 złotych? Nowe świadczenie nie dla wszystkich rodziców

Podniesienie kwoty świadczenia o 300 złotych, choć całkiem realne, nie byłoby dla wszystkich. Tadeusz Cymański, poseł klubu PiS i członek Solidarnej Polski wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu, że w przypadku nowego 500 plus:

Trzeba to wszystko dokładnie policzyć, aby było w wysokości ok. 800 zł. Poza tym w tym dodatku trzeba wprowadzić progi dochodowe.

To oznaczałoby, że z nowej wersji świadczenia skorzystają tylko najbardziej potrzebujący rodzice, a nie wszyscy jak dotychczas. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.