Większość osób myśli, że to nazwisko. Może dlatego nosi je tylko 5 chłopców

Gdy na forach internetowych pada pytanie o to chłopięce imię, ludzie reagują zdziwieniem. Wielu z nich myśli, że to nazwisko. Być może jest zbyt niespotykane i oryginalne, by miało szansę przedrzeć się na szczyt rankingów. Jak podaje gov.pl w 2022 roku nazwano tak 5 chłopców.

Pochodzenie i znaczenie imienia Serafin

Serafin ma semickie pochodzenie. Z języka hebrajskiego "saraph" oznacza "palić, "płomienny". Imię to często pojawia się w Nowym Testamencie. W Polsce pojawiło się w XIII wieku i nadawane jest zarówno w formie Serafin, jak i Serafim. 

Ciekawostka

Jak podaje gov.pl w 2022 roku na imię Serafim zdecydowało się jeszcze mniej rodziców niż na formę Serafin. Nazwano tak zaledwie 3 chłopców. 

Zobacz wideo Masaż noworodka to korzyści dla rodziców i dziecka. Kiedy i jak go przeprowadzać?

Charakterystyka imienia

Choć Serafin daje się zauważyć w każdym towarzystwie i miejscu, ucieka od bycia w centrum uwagi. Jest dosyć nieśmiały i wycofany. Nie stroni od ludzi i przeżywania nowych przygód, ale potrzebuje trochę czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Lubi czasem pobyć zupełnie sam, ale nie za długo, woli gdy blisko niego przebywają ludzie. Jest przyjaźnie i życzliwie do wszystkich nastawiony. Na tle rówieśników wyróżnia się nienaganną kulturą osobistą. Raczej unika kłótni, ale gdy ktoś próbuje nim rządzić lub manipulować nie przebiera w słowach. Nie przepuści żadnej okazji, która umożliwi mu doskonalenie się. Uwielbia długie dyskusje i wyciąganie wniosków. Lubi marzyć i jest bardzo wrażliwy, ale woli jednak zdawać się na swoją bardziej racjonalną i analityczną część charakteru.

Imieniny: 12 października, 29 października, 14 listopada

OFERTY AVANTI24.PL: Trend na wiosnę podbija serca 50-tek! To najmodniejsza rzecz, jaka może znaleźć się w szafie w 2023

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrobnienia: Serafinek, Serafinio, Serafcio, Serafciu, Serafek, Serefik, Serafitek, Serafinuś, Sarek, Seruś, Serunio, Sercio, Sefcio, Serusio, Seri, Finek, Finuś, Fineczek

Predyspozycje zawodowe

Nie ważne co Serafin robi, zawsze dąży do osiągania kolejnych celów i pnie się po szczeblach kariery. Nie znosi pracować w stresie i pod presją czasu. Nie ma również predyspozycji do kierowania grupą ludzi. Ale nie można mu odmówić ambicji, wytrwałości i chęci niesienia pomocy innym. Ma analityczny zmysł, lubi główkować i wyciągać wnioski. Świetnie wychodzi mu praca w grupie. Potrafi motywować współpracowników i prawie nigdy się nie poddaje. Doskonale sprawdzi się na takich stanowiskach jak: informatyk, psycholog, psychiatra, plastyk, duchowny, artysta, pisarz, humanista, handlowiec.

Sławni imiennicy:

  • Serafin Sokołowski - sekretarz gabinetu Stanisława Augusta Poniatowskiego
  • Serafim Fernandes de Araújo - kardynał katolicki
  • Serafino Vannutelli - włoski kardynał
  • Serafin z Sarowa - mnich i asceta wyznania prawosławnego
  • Serafin Wojciech Szulc -  zakonnik, ksiądz, kapelan w Powstaniu styczniowym
  • Św. Serafin - pustelnik. Najpierw był łotrzykiem sycylijskim. Nawrócił się jednak i został mnichem
Więcej o: