Kiedy składać wniosek o 500 plus 2023/2024? Ciągłość wpłat można zachować dotrzymując ważnego terminu

Kiedy składać wniosek o 500 plus 2023/2024? Okazuje się, że ci rodzice, którym zależy na ciągłości wypłacanego świadczenia, powinni się pospieszyć. Niedługo mija ważny termin, a jego niedotrzymanie może skutkować nie tylko dłuższym czekaniem na pieniądze, ale także nawet brakiem płatności ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kiedy składać wniosek o 500 plus 2023/2024? Z wysłaniem wniosku o przyznanie świadczenia na nowy okres rozliczeniowy nie warto zwlekać. Im szybciej rodzice dopełnią wszelkich formalności, tym prędzej będą mieć pewność, że z początkiem wypłat w nowym okresie, pieniądze znajdą się na ich kontach bankowych. Spóźnialscy będą zmuszeni poczekać na przelew nieco dłużej.

Zobacz wideo Zapadł wyrok ws. Justyny Wydrzyńskiej. Kobieta uznana za winną pomocy aborcyjnej!

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy składać wniosek o 500 plus 2023/2024?

Z ostatnim dniem maja bieżącego roku kończy się aktualnie trwający okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus na każde dziecko w rodzinie. Oznacza to, że od 1 czerwca nie będą wypłacane świadczenia tym, rodzicom, którzy nie dopełnili formalności i nie złożyli w wyznaczonym terminie wniosku o wypłatę środków na nowy okres.

Zatem, aby nie stracić należnych pieniędzy, należy złożyć wniosek - najpóźniej do 30 kwietnia, aby zachować ciągłość wypłat i otrzymać pieniądze.

Rodzice mogą wnioskować o świadczenie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, portal Emp@tia.pl oraz bankowość elektroniczną. Złożenie wniosku do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty, dlatego zachęcam, aby nie zwlekać z dopełnieniem tej prostej formalności. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu. Środki na realizację programu 500 plus zostały zabezpieczone, a wypłata świadczenia nastąp zgodnie z terminami

– mówi minister rodziny Marlena Maląg, cytowana przez portal fakt.pl.

Nowy okres rozliczeniowy programu 500 plus rozpoczyna się 1 czerwca 2023 roku i potrwa do 31 maja 2024 roku. Wnioski o wypłatę środków rodzice mogą składać już od 1 lutego. Jednak, aby zachować ciągłość wypłat, a przede wszystkim prawo do świadczenia, należy dotrzymać terminu.

Jeśli złożony zostanie prawidłowo wypełniony wniosek z wymaganymi dokumentami:

  • do 30 kwietnia – ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca – rodzice zachowają ciągłość wypłat;
  • od 1 do 31 maja – ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca – rodzice nie stracą pieniędzy, ale na przelew będą musieli chwilę dłużej poczekać;
  • od 1 do 30 czerwca – ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia – rodzice nie stracą pieniędzy, ale na przelew będą musieli chwilę dłużej poczekać;
  • od 1 do 31 lipca – ZUS wypłaci świadczenie do 30 września – rodzice nie otrzymają świadczenia za jeden miesiąc;
  • od 1 do 31 sierpnia – ZUS wypłaci świadczenie do 31 października – rodzice nie otrzymają świadczenia za dwa miesiące.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.