Oto najmłodsza babcia w Wielkiej Brytanii. Ludzie nie dowierzają, ile ta kobieta naprawdę ma lat

Ta młoda kobieta właśnie została babcią, i to wyjątkową, bo najmłodszą w Wielkiej Brytanii. Jest tak młoda, że ludzie nie wierzą, że w takim wieku można mieć już wnuki. Jednak jej historia pokazuje, że to możliwe, choć rzadko spotykane.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Przybysz o byciu młodą mamą. "Jestem spełniona"

Matka pięciorga dzieci, Kelly Healey, została młodą babcią, po tym, jak jej córka, Skye Salter, urodziła synka Baileya będąc nastolatką. Chłopczyk ma teraz pięć lat, a Kelly została ochrzczona najmłodszą babcią w Wielkiej Brytanii. Młoda kobieta opowiedziała swoją wyjątkową historię w wywiadzie dla lokalnej prasy

Została babcią w bardzo młodym wieku. Ludzie nie dowierzają, ile ma lat

Kelly została babcią, mając 30 lat, gdy jej wówczas 14-letnia córka urodziła synka Baileya. Nastolatka dowiedziała się o ciąży przypadkiem, gdy postanowiła zrobić test ciążowy, tuż przed wizytą u ginekologa w celu założenia wkładki antykoncepcyjnej. Okazało się wówczas, że Skye jest w 36 tygodniu ciąży, więc ewentualna aborcja ze względu na bardzo młody wiek matki była niemożliwa. Jak mówi nastolatka:

Aborcja nie wchodziła w grę. Zresztą jak zobaczyłam na ekranie monitora bicie jego serduszka, od razu go pokochałam. Wiedziałam, że od tej chwili on będzie na pierwszym miejscu, a ja na drugim. 

Ojcem dziecka nastolatki jest jeden z mieszkających w jej okolicy rówieśników.

Jest najmłodszą babcią w Wielkiej Brytanii. Jej córka urodziła dziecko mając 14 lat

Kelly została babcią, mając 30 lat, co przyjęła zaskakująco spokojnie. Jak sama tłumaczyła w wywiadzie:

Krzyczenie Skye o bezpiecznym seksie i antykoncepcji nie miało już sensu. Co zrobiła, to zrobiła. Jedyne co mogłam wtedy zrobić to kochać ją i wspierać. Będąc matką, po prostu musisz sobie radzić i z takimi rzeczami. 

Dodaje też, że zachowuje się tak, jakby była jeszcze młodsza, więc jej znajomi uważają to za zabawne, że ma już wnuka. Zresztą często go biorą za jej syna. Co ciekawe, matka Kelly (babcia Skye) doczekała się prawnuka, mając 48 lat, co dało jej tytuł najmłodszej prababci w Wielkiej Brytanii. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA