Pięciotygodniowa dziewczynka dostała buteleczkę na noc i zaczął się horror. Zrobiła się niebieska

Tego wieczoru pięciotygodniowa dziewczynka była karmiona ostatni raz przed snem, gdy nagle zrobiła się sina. To bardzo przeraziło rodziców, którzy błyskawicznie zareagowali. Teraz ostrzegają innych przed podobnymi historiami.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Noworodek krztusi się i dławi. Jak mu pomóc? Położna przypomina zasady pierwszej pomocy

Ta grudniowa noc była dla Jane i Matthew Millerów prawdziwym koszmarem. Ich wówczas pięciotygodniowa córeczka Gianna zrobiła się kompletnie sina podczas ostatniego karmienia przed snem. Nie reagowała na bodźce, więc tata natychmiast przystąpił do reanimacji, aby ocalić jej życie. Na szczęście problem nie był aż tak poważny i dziewczynka przeżyła. Millerowie, dowiedziawszy się, co dolegało córeczce, postanowili podzielić się swoją historią w mediach społecznościowych, aby ostrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwem.

Dziewczynka była karmiona ostatni raz przed snem. Nagle zrobiła się sina

Jak tłumaczy Jane, mama obecnie prawie rocznej dziewczynki, noc z 10 na 11 grudnia 2021 roku była najgorszą w jej życiu. Wówczas jej mąż Matthew karmił małą Giannę butelką, gdy córeczka nagle zaczęła kasłać, po czym przestała oddychać i zrobiła się kompletnie sina. Przerażony mężczyzna zaczął reanimować dziecko, a jego żona wezwała pogotowie. Na szczęście niemowlę odzyskało przytomność tuż przed przyjazdem karetki, która zabrała je na ostry dyżur. Ratownicy stwierdzili u dziewczynki BRUE (ang. brief resolved unexplained event), czyli krótkotrwałe, niewyjaśnione zdarzenie, spowodowane refluksem żołądkowym podczas karmienia. W szpitalu przeprowadzono dokładne badania, które potwierdziły tę tezę.

 

U pięciomiesięcznej dziewczynki stwierdzono BRUE. Co to takiego?

BRUE (ang. brief resolved unexplained event) to krótkotrwałe, niewyjaśnione zdarzenie u niemowlęcia młodszego niż 12 miesięcy, za którego przyczynę uważa się nadmierną reakcję dróg oddechowych podczas karmienia spowodowaną refluksem żołądkowym bądź zwiększonym wydzielaniem śluzu w górnych drogach oddechowych. Jak wyjaśnia organizacja Tiny Hearts, do objawów BRUE należą:

  • krótki czas trwania - poniżej minuty, zwykle 20- 30 sekund,
  • zauważalne zmiany w oddychaniu - osłabienie, nieregularność bądź całkowity brak oddechu,
  • senność lub utrata przytomności,
  • zmiany napięcia mięśniowego - mięśnie są albo mocno napięte, albo przeciwnie - zbyt rozluźnione,
  • barwa skóry - niemowlę jest bardzo blade lub sine.
Więcej o:
Copyright © Agora SA