Majówka 2023 w szkole. Tyle wolnego rzadko się zdarza. Nie odpocznie tylko ta grupa uczniów [KALENDARIUM]

Majówka 2023 w szkole jest jednym z ważniejszych tematów wśród wszystkich grup uczniów. W tym roku kalendarz dni wolnych układa się wyjątkowo korzystnie, bo w połączeniu z weekendami daje sporo możliwości i okazji do odpoczynku. Niestety w tym roku na pełen odpoczynek nie będą mogli liczyć maturzyści. Zaraz po majówce rozpoczynają maraton matur.

Majówka 2023 w szkole, czyli dodatkowa okazja do świętowania dni wolnych już niedługo. W tym roku można planować naprawdę długi odpoczynek, ponieważ w połączeniu z weekendem na uczniów czeka aż pięć dni wolnego. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska o udziale swojego brata w High League. Czy ona sama zawalczy w oktagonie?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Majówka 2023 w szkole. Na ile wolnego mogą liczyć uczniowie?

Majówka 2023 w szkole, czyli wolne od zajęć z okazji świąt majowych - tych państwowych, jak i kościelnych. W tym roku wypadają one bardzo korzystnie, toteż wielu uczniów zyska wtedy dodatkowy czas na odpoczynek. Mają wolne od 1 do 3 maja (poniedziałek-środa), co w połączeniu z ostatnim kwietniowym weekendem, daje aż pięć dni wolnego.  

Pusta klasa w szkole Święta wielkanocne 2023. Na ile wolnego mogą liczyć uczniowie?

Kolejną informacją, wartą odnotowania jest fakt, że dla niektórych uczniów majówkowe wolne może przedłużyć się o kilka dni. Uczniowie, którzy uczęszczają do szkół średnich, nie pójdą na lekcje najprawdopodobniej także 4, 5 i 8 maja, czyli czwartek, piątek i poniedziałek. Jest to czas, w którym odbywają się obowiązkowe matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Jednak zanim uczniowie przystąpią do realizacji swoich planów na te dni, warto upewnić się w placówce, dużo zależy od wewnętrznych ustaleń w szkołach.

Z majówkowego wolnego nie cieszą się jedynie maturzyści. Dla nich są to ostatnie dni, które mogą przeznaczyć na powtórki przed maturalnym maratonem, który zacznie się dla nich już 4 maja.

Kolejna okazja do świętowania nadejdzie dopiero w czerwcu. W czwartek 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli tzw. Boże Ciało, co oznacza dzień wolny od szkoły i pracy.

Podczas gdy w świecie dorosłych praca to praca, a dom to dom, w życiu uczniów i uczennic nie ma wyraźnej granicy. Szkoła to obowiązek, a dom? Lekcje w szkole będą się zaczynały o 9? Politycy chcą zmian. Uczniowie zwracają uwagę na jedną rzecz

Więcej o: