Mówili jej, że nie wygląda na ciężarną, tylko po prostu jest gruba. "Często płakałam"

Otyłość w ciąży jest niebezpieczna, jednak przy odpowiedniej diecie i wsparciu lekarzy, da się przez nią przejść bez dodatkowych komplikacji. Oprócz problemów zdrowotnych ciężarne często muszą zmierzyć się także z nieprzychylnymi spojrzeniami i złośliwymi komentarzami. Pewna matka przyznała na TikToku, że bliscy sugerują jej, że wygląda tak, jakby wcale nie była w ciąży. - Często przez to płakałam - żali się ciężarna.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Na pozytywny wynik testu ciążowego wiele kobiet czeka z utęsknieniem, szczególnie jeśli dość długo czekało się na upragnioną ciążę. Niestety, niektóre kobiety, a szczególnie te, które zmagają się z nadwagą i otyłością, zdają sobie sprawę, że może oznaczać to początek problemów. Zazwyczaj nie są to tylko takie, które wynikają ze wskazań medycznych.  

Zachodząc w ciążę, trzeba mieć świadomość zagrożeń oraz tego, że sposób odżywiania przez następne dziewięć miesięcy powinien być szczególnie ostrożny, a dieta podczas ciąży nie może być taka, jak w przypadku ciężarnych, które nie chorują na otyłość.

Zobacz wideo Sylwia Przybysz o byciu młodą mamą. "Jestem spełniona"

Matka cierpi na otyłość. Ciąża jest nie pomaga

Pewna ciężarna kobieta zamieściła na TikToku nagranie z profesjonalnej sesji zdjęciowej, na której zapozowała z okrytym brzuchem. W opisie zdjęcia zdradziła, że niektórzy bliscy uważają, że choć ciąża wiąże się z trwałym wzrostem masy ciała, to u niej nic się zwyczajnie nie zmieniło, bo zawsze ważyła nieco więcej, niż jej rówieśnicy. Najgorsze były jednak stwierdzenia, że ciężarna nie wygląda, jakby faktycznie była w ciąży. 

Ty nie wyglądasz na ciężarną, wyglądasz na grubą!

- ciężarna nie raz słyszała od swoich znajomych. Krytyka i złośliwe słowa wewnętrznie dotykały kobietę:

Często przez to płakałam.

Pewnie, gdyby nie ciągłe sugestie o tym, że kobieta jest gruba, to noszenie dziecka pod sercem byłoby najpiękniejszym doświadczeniem życiowym. Choć po tak złośliwych opiniach, ciężarna z pewnością chciałaby schudnąć, to mimo to, stara się akceptować siebie i swoje ograniczenia. Nie mówi źle o swoim ciele i nie użala się nad sobą. Najważniejsze jest dla niej zdrowie maleństwa, które już niedługo powita na świecie.  

Więcej o: