Skarpetki grozy: powiedz, że babcia była w domu, nie mówiąc, że babcia była w domu

Babcie z reguły są kochane i troszczą się o wszystkich wokół, a szczególnie o swoje wnuki. Łączy je jedna cecha - wszystkie ubierają je w niezliczoną ilość skarpetek, bluzeczek i sweterków.

Współczesne mamy są bardzo świadome tego, jak należy dbać o malutkie dzieci. Chętnie uczestniczą w kursach, czytają książki i radzą się innych mam. Nieco inaczej jest z babciami, które kochają swoje wnuki i chcą dla nich jak najlepiej, ale w swoim rozumieniu tego słowa.

Zobacz wideo Pytamy przedszkolaków, czego nauczyli ich dziadkowie. "Szyć" "Jeździć traktorem"

Jedna z mam zamieściła na TikToku filmik, w którym w zabawny sposób bez słów pokazuje, że babcia widziała się z wnuczkiem.

Na filmiku widzimy małe nóżki dziecka i dwie pary nałożonych na siebie skarpet. Znany widok? Dla większości mam, jak najbardziej i większość z pewnością powiedziałaby, że babcia musiała zajmować się dzieckiem. Podwójne skarpetki to taki klasyk, tak samo jak czapeczka o każdej porze roku. A i dodatkowy kocyk w wózku nigdy nie zaszkodzi.

Nie daj Boże, żeby te palce u stóp zmarzły!

- czytamy pod filmikiem.

Tak babcie ubierają dzieci na całym świecie Widzisz tak ubrane dziecko i wiesz, że babcia była u wnuczka

Filmik rozbawił wiele mam, niektóre postanowiły podzielić się swoimi historiami:

Moja teściowa nalegała, aby moje dzieci nosiły śpioszki i zawsze nosiła je w kocyku. Byli mokrzy od potu

Stópki niemowlakaStópki niemowlaka Shutterstock, autor:Brester Irina

Moja 4-miesięczna córeczka nienawidzi wszystkiego, co ma na stopach, a moja matka zawsze zakłada jej skarpetki i zastanawia się, dlaczego krzyczy.
Jaka jest obsesja babć na punkcie skarpet!

- piszą internautki.

Beata Borucka, znana w sieci jako Mądra Babcia Mądra Babcia: W bycie babciami jesteśmy wrabiane. Ale mamy wpływ na to, jak będziemy babciować

Niektóre mamy przyznają, że dziadkowie często dorównują babciom, jednak o nich tak często się nie mówi. Wiele osób jednak stwierdza, że nie ma co walczyć z tymi nawykami. Dziadkom na całym świecie wydaje się, że wnukom jest zimno, szczególnie że małe dzieci często mają zimne nóżki i rączki. Wynika to z niedojrzałości układu krążenia. A że bardzo je kochają, to okazują to m.in.: nakładając im kolejną parę skarpet.

Więcej o: