"Nie stać mnie na takie wakacje, jakie fundują dzieciom bogatsi znajomi. Czuje się jak przegryw"

Pewna matka z Wielkiej Brytanii przyznała, że boi się wakacji. Powód? Nie stać jej na zorganizowanie ich w taki sposób, jak robią to swoim dzieciom bogatsi znajomi.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Na Mumsenet — brytyjskim forum dla rodziców pojawił się plakat, w którym jedna z matek napisała, że boi się wakacji szkolnych. Wszystko dlatego, że wie, iż jej znajomi mają więcej pieniędzy niż ona i zorganizują pociechom znacznie lepsze atrakcje, niż ona może zapewnić swoim dzieciom. Wstydzi się swoich krótkich weekendowych wypadów, gdy inni chwalą się wyjazdami do dalekich krajów.

Boję się wakacji szkolnych Głównie dlatego, że wszyscy, których znamy, mają znacznie więcej pieniędzy niż my, co skutkuje niekończącym się strumieniem postów na Instagramie lub Facebooku o nartach, Dubaju, Tajlandii, gdziekolwiek

- napisała Brytyjka.

Przez brak dalekich wyjazdów z dziećmi kobieta czuje się gorsza

Kobieta przyznała, że ma świadomość, że nie powinna być zazdrosna o przyjaciół, ale mimo to "czuje się jak nieudacznik".

Wiem, że powinnam się cieszyć z ich szczęścia, ale po prostu czuję się jak porażka, że ??nie mogę zapewnić moim dzieciom tych doświadczeń

- wyznaje.

Post doczekał się kilkuset komentarzy. Jedni przyznawali, że ją rozumieją, inni — wręcz przeciwnie, dziwili się, dlaczego nie potrafi cieszyć się z tego, co ma:

W ogóle nie czuj się zazdrosna. Założę się, że twoje dzieci po prostu świetnie się bawią, jadąc do Walii i nawet nie myślą o robieniu czegokolwiek innego

- napisał jeden z internautów.

Mama i dzieckoMama i dziecko Shutterstock, autor: Jasen Wright

Najważniejsze, to spędzić czas rodzinnie

Większość podkreślała, że najważniejsze jest to, by rodzina mogła spędzić fajnie razem czas:

Inni ludzie robią fajne rzeczy, a ty robisz swoje. Byłbym dumny, gdybym zabrał moje dzieci, żeby robiły fajne rzeczy, więc koniec z tymi "wstydliwymi" bzdurami.
Będą ludzie, którzy nawet nie pojadą do Walii na długi weekend. Staraj się jak najlepiej wykorzystać to, co możesz zrobić. Jestem pewien, że wasze dzieci będą miło wspominać tamten czas, szczególnie jeśli mama/tata będą pozytywnie nastawieni do podróży.

- komentowali inni rodzice na forum.

Niektórzy internauci radzili też, by kobieta zastanowiła się nad zmianą swojej sytuacji życiowej - zdobyła nowe kwalifikacje i poszukała lepszej pracy. Dzięki temu nie będzie czuła się gorsza od innych, jeśli jej problemem są faktycznie finanse. 

Jeden z wypowiadających się trafnie też zauważył, że "porównania są złodziejami radości", dając tym samym kobiecie do zrozumienia, że szkoda na nie czasu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA