Znalazła sposób na uniknięcie wieczornych dramatów. Kładzie syna o 17:30 i ma pół dnia dla siebie

Niektórzy twierdzą, że to co robi jest okrutne. Jednak zdecydowana większość jest zachwycona jej metodą. Zyskała spore grono nowych fanów, a wielu z nich chce przetestować na swoich dzieciach czy to faktycznie działa. To może odmienić ich rodzicielską codzienność.
Zobacz wideo Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko je za dużo?

Rutyna jest ważna nie tylko dla niemowlaka. W życiu starszych dzieci także przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jest bardzo ważnym elementem, który zapewnia bezpieczeństwo o komfort. Pozwala także nam, rodzicom, płynniej i łatwiej poruszać się pomiędzy codziennymi obowiązkami. Organizacja dnia staje się prostsza. Rutyna nie musi być traktowana jako nuda, nie musi też wykluczać spontaniczności. Wystarczy kilka wypracowanych schematów w ciągu dnia, by macierzyństwo było nieco wygodniejsze.

OFERTY AVANTI24.PL: Porządne trekkingi znanych marek - sporo z nich kupisz teraz na wyprzedaży. Sprawdzą się w każdych warunkach!

Ta mama ma swój sposób na brak drzemek w przedszkolu swojego dziecka

Pewna mama, Danielle, jest mamą przedszkolaka, pracuje, prowadzi konto w mediach społecznościowych i regularnie dzieci się z internautami swoimi wskazówkami i poradami, które pomagają jej w codzienności. Jeden z najnowszych filmików, opublikowany tydzień temu, już zyskał ponad milion zasięgu i przyniósł kobiecie nowych obserwujących. Kobieta nie znosi wieczornych płaczów i dramatów i ma na nie skuteczny sposób. Gdy odbiera syna z przedszkola i dostaje informacje, że nie miał drzemki, po powrocie do domu maluch dostaje ciepły obiad, potem kąpiel i następnie idzie spać. O godzinie 17.30 chłopiec śpi do co najmniej 6 rano. To właśnie wywołało takie poruszenie w sieci.

Spokojne popołudnie i wyspane dziecko. Internauci koniecznie chcą spróbować tej metody

Danielle wyraża się jasno i bez ogródek. Sen jest bardzo istotny w życiu dziecka. Gdy synek nie ma drzemki w czasie przedszkola, popołudnie i wieczór są nie do zniesienia. Zamiast przetrzymywać dziecko lub robić mu godzinną drzemkę po przedszkolu, woli nakarmić go ciepłym posiłkiem, wykonać wszystkie czynności, które normalnie wykonuje przed pójściem dziecka spać i mieć nie tylko spokojną pozostałą część dnia, ale i wyspane nad ranem dziecko. Twierdzi, że ten schemat działa u niej za każdym razem i nie zamierza póki co nic zmieniać. Zyskała tym wyznaniem sporo nowych znajomości w sieci. 

Właśnie zyskałaś obserwującego po tym filmie - jesteś moją najlepszej przyjaciółką mamo.
Jestem za odpowiednim snem, ale 5:30 brzmi jak szaleństwo.
Mam 204 miesiące i w zeszły czwartek również położyłam się spać o 17:30, rozumiem to.
Ta sekcja komentarzy dowodzi, że większość ludzi nie ma pojęcia, jak ważny jest sen dla niemowląt i małych dzieci. Dobra robota mamo!
Musiałem skorzystać ze specjalisty od snu w przypadku problemów z moim synem. Ich motto brzmiało: sen rodzi sen. Odłóż je wcześniej, a nie później, gdy masz problemy z ich snem.
Tak!! Przemęczenie = więcej nocnych pobudek dla nas. Na razie moje życie opiera się na tym, że moi synowie śpią i dobrze mi z tym.
Dziękuję Ci za to. Czułam się winna, że położyłam moją 8-miesięczną córkę do łóżka o 18:00, bo była taka marudna… dzisiaj zdrzemnęła się na 20 minut…

 - czytamy w komentarzach pod filmikiem.

Więcej o: