Ta młoda kobieta przeżyła poród BBA na parkingu pod szpitalem. To cud, że jest nagranie ze zdarzenia

Ta kobieta została mamą, zanim dotarła na porodówkę. Jej dziecko przyszło na świat na szpitalnym parkingu, co uwieczniono na filmie, który opublikowano w mediach społecznościowych. To naprawdę wyjątkowa historia narodzin.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Kobiety rodziły dzieci w różnych warunkach, jednak zwykle działo się to pod opieką osób, które wiedziały, jak pomóc rodzącej. Jednak czasem zdarza się, że dziecko przychodzi na świat, zanim jego mama dotrze na porodówkę. Taki poród to BBA (ang. birth before arrival), czyli poród, który odbył się w drodze do szpitala, bądź w domu kobiety. Przykładem jest ta australijska mama, która przeżyła narodziny dziecka, będąc na parkingu pod szpitalem, do którego zmierzała. To zdecydowanie zapadnie jej w pamięć na bardzo długo.

Przeżyła poród BBA na szpitalnym parkingu. To cud, że nagrano zdarzenie

Na Instagramie użytkownika AustralianBirthStories znajdują się nagrania z wyjątkowych narodzin dzieci. Jednym z nich jest film nagrany przez ojca dziecka (@karlbantiles1), które przyszło na świat, zanim jego mama dotarła do szpitala. Nagranie opublikowano w mediach społecznościowych za zgodą mamy (@_alexaevans). Kobieta zmierzała do szpitala i była już na jego parkingu, gdy zaczęła rodzić. Na filmie widać, jak młoda mama rodzi drugiego synka, stojąc obok swojego samochodu. Część personelu zasłania rodzącą flagą, kilka osób aktywnie pomaga odebrać poród. Jak podano na nagraniu, młoda kobieta urodziła malucha kompletnie bez żadnych leków i innego wsparcia, po prostu stojąc. Medycy chwalą ją, że była tak dzielna i wytrwała. Historia tak wyjątkowego porodu poruszyła też internautów.

 

Urodziła dziecko na parkingu przed szpitalem. Internauci podziwiają młodą mamę

Choć Alexa rodziła już wcześniej, to poród BBA na szpitalnym parkingu jest dla niej czymś wyjątkowym. Po odebraniu porodu personel zabrał mamę i dziecko do szpitala na badania kontrolne. Internauci bardzo podziwiają świeżo upieczoną mamę i chwalą ją w komentarzach pod nagraniem:

Rodząca mama jest prawdziwą bohaterką!
Jesteś legendą! Oby tak dalej, mamusiu!
Aż się popłakałam! Tak trzymaj, mamusiu!
Kobiety są niesamowite!
Widzę tutaj tylko jedną bohaterkę: mamę.

Jak odpowiedziała w komentarzu sama bohaterka nagrania i świeżo upieczona mama, Alexa: 

To było naprawdę niesamowite doświadczenie. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim tym, którzy byli tam, aby nam pomóc.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.