Tata nie miał pieniędzy, by kupić dziecku nowy plecak, więc go zrobił. Te zdjęcia podbijają sieć!

To nie jest zwykły plecak do szkoły. Został zrobiony z troski i wielkiej miłości ojca do syna. Sytuacja tak bardzo wzruszyła nauczycielkę chłopca, że postanowiła podzielić się nią w sieci.
Zobacz wideo Podczas pandemii założyła TikToka. Odegrała scenkę ze szkoły i teraz ma ponad milion fanów

Rodzice dla swoich dzieci są w stanie wiele zrobić. Pokonują strach, wychodzą z własnej strefy komfortu, wspinają się na wyżyny możliwości, by dzieciom było jak najlepiej, by czuły się bezpiecznie i aby zapewnić im wszystko o czym zamarzą. Posiadanie dziecka budzi w rodzicach kreatywność, o jakiej nie mieli wcześniej pojęcia. Jest wiele sytuacji, które pokazują, że dla dzieci nie pieniądze liczą się najbardziej, ale troska, opieka, poczucie miłości i wsparcie, jakie dają im rodzice.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nieplanowane wydatki potrafią zmotywować do kreatywności

Ny Keng pochodzi z Kambodży, gdy wydarzyła się ta sytuacja miał wtedy 5 lat. Wracając pewnego dnia ze szkoły do domu, zgubił swój plecak. Nie wie jak do tego doszło, niemniej jednak potrzebował drugiego, by mógł w nim nosić niezbędne rzeczy do szkoły. Według jednej z nauczycielek, nowy plecak w ich stronach kosztuje około 30 000 rielów (co daje mniej więcej 30 zł.), ale niektórych rodziców zwyczajnie nie stać na taki zakup. Zwłaszcza nieplanowany. Sytuacja materialna rodziny chłopca nie była najlepsza, więc jego tata postanowił wykorzystać swoje umiejętności i zrobił mu nowy plecak, zupełnie samodzielnie.

Plecak zrobiony z miłości

Do stworzenia nowego plecaka potrzeba było trochę czasu i sznurek rafii. Tacie chłopca udało się stworzyć prawdziwe dzieło, w cudownym niebieskim kolorze. Cała sytuacja tak bardzo rozczuliła nauczycielkę, że postanowiła podzielić się nią w sieci. Zrobiła zdjęcia, które opublikowała na Facebook'u. Szczęśliwy chłopiec z wielką dumą prezentował prezent od taty. I choć ta sytuacja zdarzyła się kilka lat temu, to w sieci nigdy nic nie ginie. Co jakiś czas zdjęcie wciąż pojawia się na różnych platformach i stronach internetowych. To piękny dowód na to, że miłość i troskę można okazać na wiele sposobów. I często nie potrzeba pieniędzy, a odrobiny wyobraźni i kreatywności, aby znaleźć rozwiązanie problemów. 

OFERTY AVANTI24.PL: Żywe kolory i niebanalne wzory - te swetry robią furorę wśród fashionistek! Wyprzedaż do 65%

Źródło: newsner.com

Więcej o: