Mama przywitała na świecie bliźnięta MoMo. I to sześć miesięcy po porodzie poprzednich bliźniąt

Nauczycielka urodziła wyjątkowo rzadkie bliźnięta MoMo. Co ciekawe, sześć miesięcy wcześniej powitała na świecie jeszcze jedną parę bliźniąt. Tak wyjątkowe maluchy zdarzają się tylko raz na 35 tysięcy porodów.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Kim są bliźnięta MoMo? Są to jednokosmówkowe, jednoowodniowe bliźnięta, które dzielą ze sobą łożysko i woreczek owodniowy. Takie maluchy stanowią jedynie jeden procent wszystkich ciąż z podziału pojedynczej komórki jajowej. Statystycznie bliźnięta MoMo zdarzają się w jednym na 35 tysięcy porodów. Nic więc dziwnego w tym, że nauczycielka Britney Alba podzieliła się w mediach społecznościowych historią swoich bliźniąt MoMo.

 

Powitała na świecie bliźnięta MoMo. Sześć miesięcy wcześniej też urodziła bliźnięta

Britney Alba miała już bliźnięta, gdy wraz z mężem dowiedziała się, że znów jest w ciąży. I to wyjątkowej, bo z bliźniętami MoMo, co niestety zagrażało życiu maluchów. Z tego powodu kobieta trafiła do szpitala w 25. tygodniu ciąży, a niespełna dwa miesiące później urodziła przez cesarskie cięcie dwie dziewczynki. Maleństwa przyszły na świat 25 października 2022, a ich to imiona Lydia i Lynlee. Jako wcześniaki musiały spędzić trochę czasu w szpitalu, z którego wróciły do domu 7 grudnia. Dumni rodzice uwiecznili tę piękną chwilę publikując na Instagramie zdjęcia bliźniaczek MoMo wraz z resztą rodziny. 

 
 

Urodziła bliźnięta MoMo. To zdarza się bardzo rzadko

Nauczycielka Britney Alba i jej mąż Frankie nie są jedynymi rodzicami bliźniąt MoMo. Takie wyjątkowe maluchy ma między innymi instagramerka Amber Yong, której aktywność śledzi i komentuje wiele osób. Innym przypadkiem jest Casey, z którą portal 9News przeprowadził wywiad o jej bliźniętach MoMo. 

 
Więcej o: