17 sekund i dwa palce. Pokazała, jak wygląda rozwarcie podczas porodu

Istotnym elementem, jeśli chodzi o poród siłami natury, jest rozwarcie. Rozpoczyna się on tak naprawdę, gdy szyjka macicy się kurczy, a rozwarcie osiąga do 3 cm. Wtedy pojawiają się też skurcze. Jednak wiele przyszłych mam zastanawia się, jak to wszystko wygląda w praktyce. Jedna z położnych postanowiła to zobrazować i za pomocą gliny pokazała, jak wygląda rozwarcie w czasie porodu.

Jak wygląda poród? Na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź przyszłe mamy, które za niedługo powitają na świecie swoje pierwsze dziecko. Dużo mówi się o skurczach, parciu i przede wszystkim rozwarciu. Jednak jak to wszystko wygląda w praktyce? Ta kobieta za pomocą zabawy w glinie pokazuje, jak szybko mogą czasem zmienić się fazy porodu i następuje rozwarcie, które czasem następuje bardzo szybko.

Zobacz wideo Co zabrać na salę porodową? Jakie rzeczy poprawią komfort rodzącej?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wygląda poród? Różnica pomiędzy rozwarciem na 1 cm i na 10 cm

To, jak wygląda rozwarcie podczas porodu, zostało pokazane na jednym z filmów zamieszczonych w sieci i stało się viralem. Jenny Recotta użyła do tego swojego koła garncarskiego i bryły gliny, aby pokazać, jak szyjka macicy kobiety rozszerza się podczas porodu.

Co twoja szyjka macicy robi w czasie porodu

- mówi na początku klipu, pokazując, jak tworzy mały otwór w glinie.

W miarę postępu 17-sekundowego nagrania, kobieta używa swoich palców, aby zademonstrować rozszerzanie się szyjki macicy rodzącej, zaczynając od jednocentymetrowego rozwarcia, aż do urodzenia dziecka, czyli rozwarcia na 10 cm.

Czy kiedykolwiek chciałaś zobaczyć, co dzieje się z twoją szyjką macicy podczas porodu? Od 1 do 10 centymetrów, jak pokazano w glinie? Niesamowite jest to, do czego zdolne są nasze ciała, aby urodzić dziecko

- napisała w opisie do nagrania.

Mama Ginekolog pokazała zdjęcia z sali operacyjnej. Oto jak wygląda cesarskie cięcie Mama Ginekolog pokazała, jak wygląda cięcie cesarskie. Instagram je ocenzurował

17-sekundowe wideo zostało opublikowane również na Instagramie kobiety, która zawodowo jest pielęgniarką i położną, a w wolnych chwilach zajmuje się garncarstwem.

Wewnętrzne spojrzenie na to, co szyjka macicy robi podczas porodu. Szyjka macicy znajduje się u podstawy macicy i na szczycie kanału pochwy. To właśnie ona rozciąga się i otwiera, gdy dziecko schodzi do miednicy przed porodem. Jest to wizualna reprezentacja tego, jak wyglądałyby te pomiary, gdyby można je było zobaczyć z zewnątrz. Widać też, że szyjka macicy nie tylko się otwiera, ale też rozszerza. Chociaż badanie szyjki macicy podczas porodu może być pomocne, często jest ono nadmiernie wykorzystywane i niepotrzebne. Ważne jest, aby zapytać swojego lekarza, gdy oferuje on badanie szyjki macicy, czy jest ono konieczne w tym czasie i czy wyniki zmienią plan opieki. Badanie szyjki macicy jest nie tylko niewygodne, ale może zwiększyć ryzyko infekcji i spowodować niepotrzebne interwencje. Ważne jest, aby mądrze korzystać z tego narzędzia i zawsze pytać nasze pacjentki o zgodę przed wykonaniem badania szyjki macicy

- zaznaczyła w poście kobieta.

Jak wygląda rozwarcie podczas porodu?Jak wygląda rozwarcie podczas porodu? Fot. screen Instagram / thelumpymug

32776135 W Polsce jest za dużo cesarskich cięć. "Zostałam zmuszona do porodu siłami natury"

Więcej o: