Teściowej nie podoba się imię, które nadała dziecku. Używa innego. "To brak szacunku"

Babci nie przypadło do gustu imię, jakie jej wnuczce nadali rodzice. Zamiast niego używa wymyślonego przez siebie przezwiska. "Powiedziała, że jest trudne do zapamiętania" - poskarżyła się mama dziewczynki.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Wybór imienia dla dziecka bywa sporym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Zdarzają się nawet poważne kłótnie, bo nie mogą dojść do porozumienia w tej sprawie. Sytuacji nie ułatwia fakt, że czasem osoby trzecie dorzucają swoje "trzy grosze" i sugerują, jak dziecko powinno się nazywać. Bywa, że robią tak dziadkowie. 

Wybrali dla dziecka imię, które nie spodobało się babci

27-letnia mama półtorarocznej dziewczynki postanowiła opisać swój konflikt z teściową użytkownikom serwisu Reddit, bo chciała poznać ich opinię na ten temat. Chciała wiedzieć, czy ona i jej partner mają rację, czy może przesadzają. 

Od samego początku teściowej nie podobało się imię, jakie wybraliśmy, ale powiedzieliśmy jej, że to nasze dziecko i tak się będzie nazywać

- napisała mama dziewczynki. Teściowa zaczęła nazywać wnuczkę przezwiskiem, które sama dla niej wymyśliła, nie używała prawdziwego imienia dziecka. 

wybrali imię dla córeczki, teściowa postanowiła nazywać dziecko inaczej (zdjęcie ilustracyjne)wybrali imię dla córeczki, teściowa postanowiła nazywać dziecko inaczej (zdjęcie ilustracyjne) shutterstock.com

To tak, jakby nazwać dziecko Samantha, a ktoś mówiłby Antha

- dodała. Początkowo młodym rodzicom to nie przeszkadzało, ale kiedy noworodek podrósł i zaczęli z nim wychodzić i spotykać się z innymi ludźmi, teściowa używała wyłącznie przezwiska. Ludzie zaczęli nazywać ją przezwiskiem, nie wiedząc, że ma inne imię. Młodzi rodzice postanowili porozmawiać z babcią i poprosić, żeby tak nie robiła. 

Powiedziała, że ??będzie przedstawiać naszą córkę takim imieniem, jak chce, ponieważ nasze jest trudne do zapamiętania, a i tak jej się nie podobało. Poprosiliśmy, żeby wyjechała i od tego czasu mamy z nią ograniczony kontakt

- napisała internautka.

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Internauci przyznali rację mamie

Pod postem kobiety pojawiło się wiele komentarzy użytkowników serwisu Reddit, którzy przyznali rację mamie dziewczynki:

Twoja teściowa może sobie sprawić zwierzaka, którego będzie mogła nazwać, jak chce
Wymyśl pseudonim dla teściowej i zacznij ją przedstawiać używając go
To brak szacunku dla synowej, jej męża i samego dziecka
Ma nadzieję, że pseudonim wyprze prawdziwe imię.

Sporo osób sugerowało, żeby za każdym razem, jak babcia zwraca się do wnuczki używając przezwiska, sugerować, że może ma problemy z pamięcią, skoro nie potrafi zapamiętać, jak dziewczynka ma na imię.

Więcej o: