Głodziła wnuczkę lub karmiła ją grzybami. Gdy prawda wyszła na jaw, synowa wyrzuciła ją z domu

Babcia zmuszała wnuczkę do jedzenia grzybów. Dziewczynka nie była w stanie ich przełknąć, więc niemal codziennie chodziła spać głodna. Kiedy prawda wyszła na jaw, synowa urządziła jej awanturę.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Relacje synowych z teściowymi zwykle nie należą do tych najłatwiejszych. Kiedy między matką i żoną jednego mężczyzny nie układa się najlepiej, a w rodzinie pojawia się długo wyczekiwane dziecko, bywa jeszcze trudniej. Zwłaszcza gdy teściowa chce decydować o tym, co dla malca jest dobre, chce mieć wpływ na jego wychowanie etc. 

Pokłóciła się z teściową. Poszło o grzyby

Jedna z użytkowniczek serwisu Reddit pokłóciła się z teściową i opisała całą sytuację internautom, żeby poznać ich opinię na ten temat. Kobieta jest mamą dziesięcioletniej dziewczynki o imieniu Suzie, którą często zajmuje się babcia.  

Mieszka z nami i pomaga nam opiekując się córką, gdy wraca ze szkoły. Robi obiady dla niej w te dni, kiedy pracujemy do późna. Uwielbia gotować i zapewniła nas, że to nie jest dla niej problem

- napisała internautka. Wyjaśniła też, że jej córka nie należy do niejadków, ale szczerze nie znosi grzybów. Nie jest w stanie znieść ich smaku, zapachu i tekstury. Wszyscy o tym wiedzą, teściowa także. Rodzice nigdy nie zmuszają Suzie do jedzenia grzybów.

Zobacz wideo Dziecko dziedziczy długi i co dalej? Adwokat: Jest prawnie chronione

Okazało się, że dziecko chodzi głodne spać

Ostatnio mieliśmy z mężem wolny wieczór i robiliśmy kolację, teściowa wyszła z przyjaciółmi. W pewnym momencie przyszła do nas zapłakana Suzie i powiedziała, że ma dość głodowania w nocy. Okazało się, że gdy rodziców nie ma w domu, teściowa bez przerwy przygotowuje potrawy z grzybami, a gdy Suzie uprzejmie odmawia ich jedzenia, babcia jej mówi, że może nie jeść, ale pójdzie głodna spać. 

Byliśmy z mężem wściekli, gdy się dowiedzieliśmy, że nasza córka prawie codziennie chodzi spać głodna. Teściowa stwierdziła, że Susie musi dorosnąć i przełamać niechęć do grzybów. Powiedziałam jej, że zasadniczo głodzi swoją wnuczkę, zaprzeczyła i powiedziała, że to trudna miłość

W czasie kłótni teściowa wyrzuciła synowej, że przedkłada pracę nad dobro dziecka.

Zupa grzybowaZupa grzybowa vsl /Shutterstock

Powiedziałem jej, żeby wynosiła się z mojego domu, bo nie będzie mnie tak traktować

- napisała mama Suzie. Dodała, że jej mąż jest po jej stronie i spytała internautów co sądzą o całym tym konflikcie, kto według nich ma rację. Pod postem pojawiło się bardzo dużo komentarzy użytkowników portalu Reddit. 

Twoja teściowa nie rozumie, że każdy może mieć inne upodobania jedzeniowe
Wiele awersji do jedzenia powstaje w wyniku zmuszania do jedzenia w dzieciństwie
Wiedziała, że źle robi, skoro dawała jej grzyby tylko wtedy, kiedy nie było was w domu

- pisali internauci, stając po stronie mamy dziesięciolatki. 

Więcej o: