Zakończenie roku szkolnego maturzystów 2023 już niedługo. Będzie wcześniej niż w poprzednich latach

Do końca roku szkolnego dla maturzystów pozostało niewiele czasu. Ostatni dzwonek usłyszą oni za nieco ponad dwa miesiące. Dzień, w którym po raz ostatni zasiądą w szkolnych ławach to czwartek 27 kwietnia 2023 oku. Dzień później odbiorą świadectwa i rozpoczną najdłuższe wakacje w swoim życiu.

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów 2023 już niedługo. Po raz ostatni usłyszą szkolny dzwonek za dwa miesiące i sześć dni. Będzie to 28 kwietnia 2023 roku. Okazuje się, że obecny rok jest dla tegorocznych maturzystów łaskawszy, niż ich poprzedników. W szkole spędzą nieco mniej czasu, niż ich koledzy ze starszych roczników.

Zobacz wideo W sieci śledzi go blisko 3 mln fanów, ale z hejtem spotkał się już w szkole. Jak te czasy wspomina Kamil Szymczak?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów 2023. Wakacje rozpoczną prędzej niż ich starsi koledzy

Tegoroczni maturzyści niewiele mają powodów do radości. Ciągła nauka, powtórki materiałów i ten strach przed nową wersją matury na pewno nie napawa ich optymizmem. Jednak dobrą informacją jest na pewno to, że do końca roku szkolnego już niedługo. Zostało dokładnie 65 dni, czyli dwa miesiące i 6 dni. Przypada ono na 28 kwietnia 2023 roku, czyli piątek. Jest to oczywiście ustalone obowiązującymi przepisami.

Otóż zakończenie zajęć w klasach programowo najwyższych w szkołach ponadpodstawowych, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, zawsze przypada na ostatni piątek kwietnia. W 2023 roku jest to 28 kwietnia, natomiast biorąc pod uwagę wcześniejsze roczniki, zakończenie roku maturzystów w 2022 roku odbyło się dzień później, czyli 29 kwietnia, a w 2021 roku maturzyści musieli na koniec szkoły czekać aż do 30 kwietnia 2021 roku.

Jednak co dalej? Maturzyści, zanim będą mogli rozpocząć wymarzone wakacje, muszą jeszcze stawić czoła egzaminowi maturalnemu. Te z kolei ruszają tuż po majówce. Rozpoczynają się 4 maja 2023 roku.

Egzamin maturalny w części pisemnej w terminie głównym potrwa od 4 do 23 maja 2023 r. Egzamin maturalny w części ustnej w terminie głównym rozpocznie się 10 maja i potrwa do 23 maja 2023 r.

Więcej o: