Podwyżki dla nauczycieli 2023 - rozporządzenie. Ma wejść dodatek uzupełniający

Podwyżki dla nauczycieli 2023, czyli palący temat, o którym ostatnimi czasy jest dość głośno. Nauczyciele oczekują zmiany przepisów i otrzymywania pensji, która będzie adekwatna do ich wykształcenia, zaangażowania i wkładu pracy. Ministerstwo edukacji ma pewien plan. Ma wejść dodatek uzupełniający. Zatem ile będzie teraz zarabiać nauczyciel?

Podwyżki dla nauczycieli 2023, to temat, który nie schodzi na dalszy plan. W ostatnich miesiącach nauczyciele coraz głośniej mówią o tym, ile zarabiają, tym samym oczekując znacznych podwyżek. Zawód nauczyciela przestaje być atrakcyjny dla wielu młodych osób. Nie chcą pracować w szkole. Podobnie sprawa wygląda wśród pedagogów z wieloletnim stażem. Coraz częściej mówią o odejściu z zawodu. Ministerstwo edukacji szuka rozwiązań. Jednym z nich jest pomysł wprowadzenia dodatku uzupełniającego.  

Zobacz wideo Kaźmierczak: Rząd z każdej stówy podwyżki płacy ma 50 zł dla siebie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podwyżki dla nauczycieli 2023 z dodatkiem uzupełniającym?

Podwyżki dla nauczycieli 2023 to palący temat, który ostatnimi czasy jest źródłem wielu dyskusji. Okazuje się, że i także w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Resort, którego szefem jest minister Czarnek, opublikował rozporządzenie dotyczące minimalnych stawek wynagrodzenia dla nauczycieli w 2023 roku. Z dokumentu wynika, że nauczyciele będą otrzymywać następującą wysokość wynagrodzenia:

  • nauczyciel początkujący 3690 zł brutto,
  • mianowany 3890 zł brutto,
  • dyplomowany 4550 zł brutto.

Obecne stawki minimalne wynoszą:

  • nauczyciela początkującego 3424 zł brutto,
  • nauczyciela mianowanego 3597 zł brutto,
  • nauczyciela dyplomowanego 4224 zł brutto.

Pokazuje to, że podwyżki dla nauczycieli z dodatkiem uzupełniającym, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne dla poszczególnych grup, przedstawiają się następująco:

  • dla nauczycieli początkujących – o 266 zł brutto;
  • dla mianowanych – o 293 zł brutto;
  • dla dyplomowanych – o 326 zł brutto.

Z projektu rozporządzenia, o któym pisze portal serwisgazetaprawna.pl, wynika, że nowe stawki wynagrodzeń mają obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, to znaczy, że jak tylko rozporządzenie zostanie podpisane, to zacznie ono obowiązywać od dnia następnego, a nauczyciele będą mogli liczyć na wyrównanie pensji od początku roku.

Zgodnie z art. 30 ust. 11 ustawy – Karta Nauczyciela podwyższenie wynagrodzeń dla nauczycieli następuje nie później niż w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku

- poinformowała rzecznik prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Adrianna Całus-Polak, której słowa cytuje portal msn.com.

Więcej o:
Copyright © Agora SA