Matka odmawia 11-letniej córce przytulania. Twierdzi, że dziewczynka jest "za stara"

Matka zdenerwowała się na swoją 11-letnią córkę za to, że ta wciąż chce się do niej przytulać i siedzieć na kolanach. Kobieta zapowiedziała jej, że tak nie robią dzieci w jej wieku. Nastolatce zrobiło przykro, a jej relacje z matką uległy pogorszeniu. - Czuję się winna, bo mam wrażenie, że zraniłam ją - przyznaje kobieta w szczerym wpisie na portalu reddit.com.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Paweł Trybała o relacjach z córkami. "Rozmawiamy o wszystkim. Ja z rodzicami nie miałem takiego kontaktu"

Pewna matka 11-letniego dziecka opublikowała w sieci wpis, w którym przyznała, że choć jej córka jest już w nastoletnim wieku, to wciąż uwielbia wskakiwać na kolana swoich rodziców i uważa, że nie jest na to za stara. Kobieta ma jednak inne zdanie na ten temat. Kiedy dziewczynka ostatnio wskoczyła na matkę, to ta krzyknęła na nią i kazała jej zejść.  

Córka się zdenerwowała i zeszła ze mnie. Od razu poszła do swojego pokoju i zatrzasnęła za sobą drzwi. Od tamtej pory nie próbowała już siadać mi na kolana. Atmosfera między nami jest napięta. 11-latka nie rozmawia ze mną, jedynie odzywać się, kiedy musi. Kiedy kładła się spać, to przytuliłam ją, ale ona już tego nie zrobiła

- tłumaczyła matka, która podkreśliła, że po głębszej analizie, zastanawia się, czy faktycznie zrobiła coś nie tak. Przecież nie chciała urazić swojego dziecka. Miała dobre intencje, bo chce, aby córka zachowywała się przyzwoicie w stosunku do wieku. 

Czuję się winna, bo mam wrażenie, że zraniłam ją. Ona czuje się za stara, żeby siedzieć na moich kolanach. Czy jestem taka zła?

- zapytała kobieta. 

"Granica wieku nie istnieje"

W komentarzach pojawiło się wiele opinii rodziców, którzy starali się nie oceniać zachowania matki, a jedynie pomóc jej zrozumieć swój błąd. 

Córka nie będzie chciała się do ciebie przytulać. Może to ostatni moment, kiedy jest taka czuła. Marnujesz czas, zamiast pielęgnować relacje.
Niechęć do opiekowania się dzieckiem lub rozpieszczania dziecka jest normalna i nie powinnaś być dla siebie zbyt surowa. To bardzo proste sytuacje. Możesz łatwo to naprawić, przepraszając i przytulając swoją córkę.
A ja w niedzielę kończę 26 lat i nadal tulę mamę. Życie jest ciężkie i te kilka minut przytulania czyni je znośnymi. Jak dorosła matka będę chciała przytulać się z dzieckiem jak najdłużej. Granica wieku nie istnieje.

- pisali internauci. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA