Dni wolne od szkoły 2023. Nadchodzi długa Wielkanoc, a potem bardzo długa majówka

Dni wolne od szkoły 2023. Wielu uczniów, którzy dopiero co wrócili z dwutygodniowego wolnego związanego z przerwą zimową i feriami, już odlicza czas do wakacji i kartkuje kalendarz w poszukiwaniu długich weekendów i dodatkowych dni wolnych od szkoły. Okazuje się, że obecny rok szkolny jest dość łaskawy dla uczniów. Na pierwszy długi, świąteczny weekend mogą liczyć już niedługo.

Dni wolne od szkoły 2023. Okazuje się, że długich weekendów, świąt państwowych i kościelnych oraz innych uroczystości, które oznaczają wolne od zajęć w szkole, jest całkiem sporo. Taka informacja ucieszy szczególnie tych uczniów, którzy wrócili po dwóch tygodniach ferii do szkoły, ale wciąż tęsknią za wakacjami.

Zobacz wideo Piekarski o wizycie Bidena w Kijowie: Myślę, że to była niespodzianka dla Moskwy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły 2023. Świąteczny weekend już niedługo

Za kilka dni zakończą się ferie dla uczniów z województw: opolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. To oni na swoją dwutygodniową przerwę czekali najdłużej, jednak za parę dni i ci uczniowie wrócą w szkolne ławy, a to oznacza, że drugi semestr roku szkolnego 2022/2023 rozkręci się na dobre.

Dni wolne od szkoły. Na uczniów czeka sporo odpoczynku. Pierwsze chwile bez szkoły już wkrótceDni wolne od szkoły w 2023 roku. Już w styczniu długi weekend

Na kolejne wolne od zajęć wszyscy uczniowie będą musieli poczekać do początków kwietnia. Przerwa wiosenna, związana ze świętem Wielkiej nocy potrwa od 6 do 11 kwietnia. To łącznie z weekendem aż sześć dni wolnego. Jednak to nie koniec. Kwiecień jest miesiącem, który niesie ze sobą jeszcze jedno wolne od zajęć. Chodzi oczywiście o majówkę, jednak ta, dla uczniów, rozpocznie się już w kwietniu. Ostanie zajęcia będą miały miejsce w piątek, 28 kwietnia. W szkolnych ławach uczniowie zasiądą dopiero 4 maja, co daje im aż pięć dni wolnego od szkoły (łącznie z weekendem).

Zajęć szkolnych nie będzie także w długi weekend czerwcowy, czyli 8-11 czerwca, kiedy będziemy obchodzić Boże Ciało. Ostatni dzień szkoły w 2023 roku to piątek 23 czerwca. Później uczniów czeka długi i zasłużony relaks, który potrwa całe dwa miesiące, aż do 31 sierpnia.

Wielki Piątek 2023 (zdjęcie ilustracyjne)Czy Wielki Piątek jest wolny od szkoły? Będzie sporo wolnego w Wielkanoc

Więcej o: