Była w ciąży, kiedy zaszła w ciążę. To jedna z najrzadszych sytuacji na świecie. "Medyczny fenomen"

Pomiędzy jej "bliźniętami" są trzy tygodnie różnicy. O tym, że jest w ciąży z dwójką dowiedziała się na badaniu w 12. tygodniu ciąży. "No, a podobno nie można zajść bardziej w ciążę"
Zobacz wideo Przedwczesny poród - nie każdy wcześniak jest taki sam i nie nad wszystkim da się zapanować. Jak sobie poradzić?

Czy można zajść w ciążę będąc już w ciąży?

Choć wydaje się oczywistym, że jest to niemożliwe, odpowiedź brzmi jednak "tak". Przypadki mogą być dwa. Pierwszym z nich jest nadpłodnienie lub superfekundacja. Polega to na zapłodnieniu dwóch komórek jajowych, które pochodzą z jednego cyklu owulacyjnego, ale w wyniku różnych aktów płciowych, odbytych w czasie od trzech dni do maksymalnie dwóch tygodni. Taką ciążę określa się mianem ciąży dwojaczej, nie bliźniaczej. Drugim zjawiskiem jest superfetacja lub zapłodnienie dodatkowe. Polega ona zapłodnieniu jajeczka uwolnionego w czasie kolejnej owulacji, do dwóch miesięcy po pierwszym zapłodnieniu. Zarodek zagnieżdża się wtedy w wolnym zakątku macicy, a potomstwo ma różny wiek. Taki rodzaj ciąży zwykle nie występuje u ludzi. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bliźniaki z różnicą wieku

Jeden z takich przypadków dotyczy pary z Wielkiej Brytanii. Gdy Rebecca poszła na dwie pierwsze wizyty do lekarza nic nie wskazywało na to, że ta ciąża będzie inna niż standardowa. Gdy kobieta udała się na badanie w 12. tygodniu ciąży usłyszała, że spodziewa się bliźniąt. Lekarz był jednak nieco zaniepokojony, ponieważ między bliźniętami była trzytygodniowa różnica rozbieżność rozmiarów. Kolejne badanie kilka tygodni później potwierdziło kolejny raz, że istnieje różnica między dziećmi. Okazało się, że Rosalie i Noah to najrzadsze bliźnięta na świecie. Jak podają rodzice, są 14. udokumentowanych przypadkiem superfetacji na świecie. Mają największą różnicę wieku, jaką dotychczas zanotowano.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Top 18 butów na wiosnę! Skórzane baleriny od polskiej marki to perełki, które założysz do wszystkiego

"...można zajść bardziej w ciążę"

Lekarze określają taki przypadek jako "fenomen medyczny". W zasadzie nie określa się takich dzieci jako bliźnięta, a ciąża dwojacza. Po porodzie różnica w rozmiarze była między dziećmi bardzo zauważalna. Obecnie mają skończone dwa lata i nadal można zauważyć, że Rosalie jest drobniejsza od brata. Rozwijają się dobrze, co ogromnie cieszy rodziców. Wpis na Instagramie z najrzadszymi bliźniakami na świecie dotarł już do ponad 600 tysięcy ludzi i zdobył kilka tysięcy komentarzy. 

No, a podobno można zajść bardziej w ciążę.
Mam brata bliźniaka, który został poczęty 3 tygodnie przede mną! Na badaniach USG lekarze zobaczyli dodatkowy zrost i myśleli, że to torbiel. Kontynuowali monitorowanie przez kilka tygodni, a potem pojawiło się bicie serca! Ważył 7 funtów 14 uncji, a ja 5 funtów 8 uncji. Moja mama przeszła 41 tygodni ciąży, co dla mnie było zaledwie 38 tygodni ciąży. Obydwaj byliśmy zdrowi.
Nowy strach odblokowany.
Czyli to nie bliźniaki, ale to wciąż niesamowite.
Czy to nie czyni z nich normalnego rodzeństwa? Czy oba jaja zostały wypuszczone w tym samym czasie, tylko później zapłodnione, czy też wypuszczono Tyle pytań. Zawsze fascynują mnie bliźniacze rzeczy.
Pewnie zostanie drobna, ale nie ma w tym nic złego. Dobrze usłyszeć, że są zdrowi i szczęśliwi!
To takie szaleństwo patrzeć, jak mała była Rosalie. Oboje przeszli długą drogę.
Moje młodsze siostry są bliźniaczkami jak te! Doktor powiedział, cytuję "jedno z tych dzieci było gotowane dłużej niż drugie".

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Źródło: zdrowie.gazeta.pl

 
Więcej o: