Matka domagała się USG dla córki. Uratowała jej życie. "13-latka miała dwie macice i jedną pełną krwi"

13-letnia dziewczyna trafiła do szpitala z silnym bólem. Życie uratowała jej matka, która uparcie domagała się zrobienia USG nastolatce. Podczas badania wyszło, że dziewczyna ma dwie macice, w tym jedną pełną krwi.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Mama uratowała życie swojej nastoletniej córki, która cierpiała z powodu ciągnącego się od pół roku bólu pleców z rwą kulszową, co powodowało promieniowanie owego bólu w dół nogi. Wcześniej dziewczyna była z tym u pediatry i ortopedy, ale jedyne co dostała, to receptę na leki przeciwbólowe. Problem wciąż nie mijał, więc matka postanowiła zawalczyć o dziecko - zaczęła się domagać dokładniejszych badań. To uratowało nastolatce życie, a jej mama postanowiła ku przestrodze podzielić się swoją historią w mediach społecznościowych. 

13-latka miała dwie macice, w tym jedną pełną krwi. Matka uratowała jej życie

Jak opowiada w swoim filmiku użytkowniczka TikToka o nicku Badanie Beachgem10:

Weszłam do gabinetu z przełożoną pielęgniarek, która robiła selekcję pacjentów. Ja podałam jej całą historię choroby, bo pielęgniarka miała tylko zapis o zrośniętej nerce. Bałam się, że to przez tę nerkę coś jest nie tak. Wcześniej byłam z nią u pediatry i ortopedy, ale dostałam tylko receptę na środki przeciwbólowe. 

Co prawda zaplanowano rezonans magnetyczny, ale dopiero za tydzień, więc zdesperowana kobieta postanowiła zawalczyć o swoją córkę. Zaczęła domagać się wykonania nastolatce USG, tłumacząc, że dziewczyna ma zrośniętą nerkę i to może być przyczyną problemów. Na szczęście pielęgniarka posłuchała i badanie zostało przeprowadzone. Jak się okazało, matczyny upór się opłacił - USG wykazało, że 13-latka ma dwie macice, z czego jedną pełną krwi. Dziewczyna miała również dwie waginy, ale jedną kompletnie niedrożną, co powodowało zbieranie się w niej krwi podczas okresu i ogromny ból. 

Matka wymusiła USG dla córki. Dzięki temu udało się pomóc nastolatce

Gdy personel zobaczył wyniki badania USG, przyznał rację matce, która upierała się przy tym badaniu. Już następnego dnia 13-latka przeszła operację, która umożliwiła jej powrót do normalnego życia. Obecnie nastolatka jest zdrowa i nie ma kompletnie żadnych problemów z płodnością. Natomiast matka dziewczyny podzieliła się swoją historią na TikToku, aby przestrzec innych i uczulić, że czasem warto być upartym, bo to może ocalić życie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA