Młoda mama pokazała, co pół roku karmienia piersią zrobiło z jej dzieckiem. Efekt jest niesamowity

Jak wpływa na malucha karmienie piersią? Jak się okazuje, bardzo mocno. Świeżo upieczona mama pokazała, jak bardzo zmieniło się jej dziecko przez pół roku pod wpływem karmienia piersią. Efekt jest naprawdę ogromny.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Wiele mam zastanawia się, co jest lepsze dla malucha - karmienie piersią czy butelką? Jedni zachwalają to pierwsze, bo mleko matki jest dla dziecka zdrowsze, a drudzy, że lepiej postawić na specjalne mieszanki dla niemowląt, bo zawierają więcej witamin. Ta świeżo upieczona mama przez pół roku karmiła synka wyłącznie piersią. Zmiana w wyglądzie malucha jest widoczna gołym okiem. Młoda kobieta podzieliła się swoim doświadczeniem w mediach społecznościowych, aby inne mamy wiedziały, czego się spodziewać.

Przez pół roku karmiła synka piersią. Efekt jest niesamowity

Użytkowniczka o nicku @acaciamarie93 opublikowała jakiś czas temu na TikToku filmik, na którym pokazała metamorfozę, jaką przeszło jej dziecko po pół roku karmienia piersią. Maleńkie niemowlę pod wpływem matczynego mleka bardzo urosło i przytyło. Maluch wręcz podwoił swoją wielkość przez ten czas. Jednak taka zmiana niekoniecznie jest spowodowana samym karmieniem piersią - przez pierwsze pół roku niemowlę bardzo szybko rośnie samo w sobie. Co więcej, internauci w komentarzach zwracają uwagę, że niekoniecznie dziecko tak się zmieniło z powodu karmienia piersią:

Cóż, nie jestem pewna, czy to na pewno efekt karmienia piersią, czy po prostu karmienie.
Niemowlęta tak mają, nim zaczną raczkować. Gdy zaczną się ruszać, to schudną.

Karmiła synka wyłącznie piersią. W pół roku bardzo się zmienił 

Filmik @acaciamarie93 pokazujący ogromną zmianę w wyglądzie malucha karmionego dziecka bardzo spodobał się internautom. Do tej pory nagranie zebrało ponad 70 tysięcy polubień oraz prawie 300 komentarzy. Wiele mam potwierdza, że karmienie piersią bardzo przyspiesza rozwój dziecka:

Moje dzięki temu bardzo urosło, a mając dwa miesiące, zaczęło ząbkować.
To jak mój chłopczyk! Jak się urodził, ważył 8 funtów i 8 uncji (około 3,9 kg), a teraz ma 8 miesięcy i waży 13 funtów i 8 uncji (około 6,12 kg).
To prawda, tak się stało z moim dzieckiem, a wiem, że nie jadło nic innego.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.