Pięcioraczki z Krakowa dostały wyjątkowy prezent od klubu piłkarskiego. Skorzysta 14-osobowa rodzina

Krakowskie pięcioraczki otrzymały od lokalnego klubu piłkarskiego niespodziewany prezent. Z tego wyjątkowego upominku skorzysta cała 14-osobowa rodzina.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

W poniedziałek, 13 lutego krakowski Szpital Uniwersytecki poinformował o narodzinach pięcioraczków. Maluchy przyszły na świat przez cesarskie cięcie w 28 tygodniu ciąży. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców to dzieci polsko - brytyjskiego małżeństwa Dominiki i Vince'a Clarków. Jednak piątka nowo narodzonych maluchów to nie jedyne pociechy w tej rodzinie - państwo Clark mają jeszcze siedmioro starszych dzieci. Tak liczną rodziną zainteresował się krakowski klub piłkarski, który podarował pięcioraczkom nietypowy prezent.  

Klub piłkarski podarował pięcioraczkom nietypowy prezent. Skorzysta cała rodzina

Pięcioraczki o imionach: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose i Arianna Daisy otrzymały od krakowskiego klubu piłkarskiego Cracovia między innymi pięć pluszowych misiów oraz koszulki w barwach "Pasów". Co więcej, rodzice radosnej gromadki zadeklarowali, że wraz z dziećmi będą chodzić na mecze. Wyjątkowa chwila została też uwieczniona na zdjęciu, które opublikowano na Twitterze.

Pięcioraczki z Krakowa mają liczną rodzinę. Starsze dzieci nie wiedziały, ile ich będzie

Jak już wspomnieliśmy na początku, Dominka i Vince Clarkowie mają jeszcze siedmioro dzieci poza pięcioraczkami. Najstarszy syn ma 12 lat, a oprócz niego jest jeszcze 10-latek, bliźniaki siedmioletnie oraz bliźniaki czteroletnie i 10-miesięczne niemowlę. Co ciekawe, nie od razu starsze rodzeństwo wiedziało, ile będzie mieć nowych braci i sióstr. Ich rodzice skłamali na początku, że jest ich mniej, aby nie przestraszyć dzieci. Dopiero później powiedzieli prawdę, że urodziły się pięcioraczki, które na razie będą przebywały na szpitalnym oddziale neonatologicznym, ponieważ są wcześniakami, które wymagają specjalnej opieki. 

Więcej o: