Wyprawił urodziny, na które nikt nie przyszedł. Nawet tort nie był taki, jak zamówił. "Bardzo płakał tej nocy"

Najgorszy moment w życiu rodzica to ten, w którym dziecko czuje smutek, żal i rozgoryczenie a my jako rodzice nie możemy nic zrobić. Jej synka spotkała taka sytuacja, opublikowała krótki komentarz na TikToku, internauci obiecują, że za rok sami przyjadą, żeby nie przeszedł tego ponownie.
Zobacz wideo Powrót do szkoły nie może się kojarzyć z tym, że będzie ciężko

Ulubiony dzień w roku

Przychodzi taki moment w życiu każdego dziecka, w którym zaczyna coraz bardziej świadomie organizować swoje przyjęcie urodzinowe. Szczególnie dużo emocji towarzyszy mu, gdy jest to jego pierwsze przyjęcie, na którym mają pojawić się koledzy i koleżanki z przedszkola czy szkoły. Ekscytacja sięga zenitu, temat wałkowany jest codziennie. Wybór zaproszeń, lista gości, decyzje dotyczące tortu. To są dla dziecka szalenie ważne decyzje. Nic dziwnego, wiele dzieci opisuje dzień swoich urodzin jako najlepszy w roku. Prezenty, tort, zabawa, mnóstwo frajdy i śmiechu. Dla wielu dzieci nawet nie prezenty są wtedy najważniejsze, choć wiadomo że też mają znaczenie, tylko ci wszyscy goście i wspólna zabawa, która ma się odbyć.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyjęcie urodzinowe, na które prawie nikt nie przyszedł

Cudownie jest móc towarzyszyć przy tych wyborach, decyzjach i rosnącej dziecięcej radości. Oczywiście, że zawsze może coś pójść nie tak, ale nie warto przejmować się i załamywać jeśli to błahostki. Gorzej zachować spokój i radosny humor, gdy okazuje się, że twoje dziecko zaplanowało swoje urodziny w najdrobniejszych szczegółach, odliczało niemal każdą minutę a na przyjęcie prawie nikt nie przyszedł. Taka sytuacja spotkała Morrisona, synka Sarah. Gdy nadszedł długo wyczekiwany dzień, oglądała jedynie zawiedzioną i smutną twarz własnego synka. Wszystko było zaplanowane, wszyscy byli poinformowani i prawie nikt nie przyszedł. Nawet tort nie był tym, który zamówił. A po wszystkim przez całą noc płakał.

OFERTY AVANTI24.PL: Te swetry robią furorę na wyprzedaży! Ponadczasowe i piękne, a kosztują mniej niż 50 złotych

Plan B to zawsze dobry pomysł

Dla rodzica nie ma nic gorszego niż patrzenie na własne dziecko pełne smutku i rozczarowania i świadomość, że nie może nic zrobić. Takie sytuacje niestety przytrafiają się zbyt często w wielu miejscach na świecie. Jako rodzice nie mamy wpływu na to, kto na urodzinach się pojawi. Ale organizując takie przyjęcie zadbajmy o to, co jest w zasięgu naszych możliwości. Poprośmy o potwierdzenie przybycia, możemy również sami napisać do konkretnego rodzica z pytaniem czy syn lub córka pojawią się w tym dniu, dobrym pomysłem jest zrobienie planu B, na wypadek gdyby miało dojść do podobnej sytuacji, jak w przypadku Morrisona. Może rodzinna wizyta w parku rozrywki, kinie, kawiarni czy czymkolwiek o czym jeszcze marzy dziecko i co sprawi, że nie przeżyje takiego rozczarowania? Czas spędzony wspólnie z całą rodziną to zawsze jest świetny pomysł i fantastyczne wspomnienia.

To sprawiło, że jestem bardzo smutna. Moja córka zawsze pojawia się na imprezie, jeśli zostanie zaproszona.
Jestem pewna, że rodzice dzieci, które nie przyszły, byliby wściekli gdyby to im się to przytrafiło.
Dlatego nie robię już przyjęć urodzinowych dla moich dzieci. Nie mogłam już tego znieść.
To jest po prostu takie smutne. Tak mi przykro, kolego. Oni nie zasługują na ciebie. Jesteś lepszy niż wszyscy ci ludzie.
W Przyszłym roku chętnie wezmę moją piątkę i wszyscy przyjedziemy, żeby zrobić mu przyjemność.
Nigdy nie rozumiałam planowania dużych przyjęć jako dziecko, bo dzieci to dzieci i płatają figle. Zabierz go i jednego lub dwóch jego przyjaciół, aby zrobili coś fajnego.
Co jest nie tak z ludźmi w dzisiejszych czasach? Wszystkiego najlepszego dla tego przystojnego młodzieńca.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej o: