Dzieci w czepku urodzone. Zaskakujące zdjęcie porodowe pokazuje jak niezwykłe jest kobiecie ciało

Jak wyglądają dzieci w czepku urodzone i czemu uważa się, że mają olbrzymie szczęście? Fotografia wykonana podczas porodu pokazuje, jak niezwykle jest ciało kobiety.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Dzieci w czepku urodzone to maluchy, które przyszły na świat w worku owodniowym, ewentualnie z jego fragmentami na główce lub innej części ciała. Zdarza się to bardzo rzadko, według statystyk jest to raz na 80 do 100 tysięcy urodzeń. Nic dziwnego, że takie maluchy uważa się za szczęśliwców i wróży im powodzenie w życiu. A jak wygląda takie dziecko w czepku urodzone? Na Facebooku pojawiło się nagranie z porodu takiego właśnie wyjątkowego malucha. Dzięki filmikowi można też przekonać się, jak niesamowite jest kobiece ciało.

Dzieci w czepku urodzone. Niesamowite zdjęcie z porodu

Użytkowniczka Lovely Tagliaferro (nagranie można obejrzeć tutaj) opublikowała niedawno filmik, na którym widać, jak rodziło się jej dziecko. Poród był bardzo wyjątkowy, bo maluch przyszedł na świat całkowicie zamknięty w pęcherzu płodowym (worku owodniowym). Na nagraniu możemy zobaczyć przez półprzezroczyste ścianki owego pęcherza ciemnowłosego malucha zwiniętego w kulkę i zakrywającego sobie buzię rączkami. To pokazuje, jak niesamowite jest kobiece ciało, które potrafi stworzyć nowe życie, jak i je odpowiednio zabezpieczyć - worek owodniowy stanowi bowiem ochronę malucha przed drobnoustrojami oraz bodźcami. 

Maluch przyszedł na świat "w czepku". To podobno ma przynosić szczęście.

Choć narodziny dziecka "w czepku" są bardzo rzadkie, nie są żadnym powikłaniem ani problemem dla malucha. Za to wiele osób wierzy, że przynosi to dziecku szczęście na całe życie. Filmik z wyjątkowych narodzin zebrał już ponad 5600 polubień i prawie 300 komentarzy od zachwyconych internautów:

To takie cudowne być tego świadkiem!
Cud życia.
Niesamowicie piękne.
Natura jest niesamowita!
Nowe życie to cud, a widziane od tej strony jest jeszcze bardziej niesamowite.
Cudowny dar.
Tak… narodziny to cud.
Coś pięknego wystarczy spojrzeć.
Więcej o: