Czy rodzice powinni pozwolić córce spać w jednym łóżku z chłopakiem? Ksiądz odpowiada na pytanie

Pytanie: "czy można pozwolić córce spać w jednym łóżku z chłopakiem?" spędza sen z powiek wielu rodzicom. Jednak internautka postanowiła zapytać o to księdza, a duchowny nie omieszkał odpowiedzieć.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi bardzo chce mieć drugą połówkę i spędzać z nią czas, np. spotykając się, imprezując czy wspólnie śpiąc w jednym łóżku. Jednak czy to dobrze pozwalać na coś takiego nastolatkom? W końcu trudno określić, czy na pewno skończy się na spaniu, a nie współżyciu, czego obawiają się rodzice młodych ludzi. O to, czy można pozwolić córkom spać w jednym łóżku z chłopakiem zapytała księdza Piotra Jarosiewicza internautka o nicku @podróżniczka. 

Czy córka może spać w jednym łóżku z chłopakiem? Ksiądz odpowiedział na to pytanie

Ksiądz Piotr Jarosiewicz odpowiedział na ciekawe pytanie internautki za pomocą filmiku, który opublikował na TikToku. Na nagraniu każe rodzicom (jak i innym osobom) odpowiedzieć sobie na pytanie: "czy pozwolilibyście swojej 16-letniej córce na spanie w jednym łóżku z chłopakiem?" poprzez rozważenie dwóch kwestii:

  • Granica - czy to coś, czego nie zrobilibyśmy przy rodzicach?
  • Co się dzieje wewnętrznie? - na pewno wewnętrznie w takich osobach dzieje się bardzo dużo, więc trzeba rozważyć, czy na pewno dobrze, czy może jednak niekoniecznie.

Powyższe myśli pochodzą od Jacka Palikowskiego i odpowiedź na nie, jest jednocześnie odpowiedzią na  pytanie o wspólne spanie dziewczyny i chłopaka w jednym łóżku. Taka odpowiedź spodobała się części internautów, którzy skomentowali filmik:

Dla mnie budzą większy szacunek dziewczyny, które wytrzymują z tym do ślubu. Nie sztuką jest sobie dogodzić, ale odmówić.
Nigdy w życiu, mąż mojej córki docenił to i dziękuje do dzisiaj.
No to z doświadczenia wypowiedź i o to chodzi, szczera prawda. "Czy zostawanie (...)"-oczywiście, że nie. Ojciec dwóch Córek.

Jednak większość komentujących mimo wszystko nie zgadza się z odpowiedzią księdza.

Ksiądz odpowiedział na pytanie internautki. Wielu osobom to się nie podoba

Odpowiedź księdza na pytanie, czy córka może spać w jednym łóżku z chłopakiem, nie wszystkim się spodobała. Wielu internautów jawnie nie zgadza się z duchownym, czemu dali upust w komentarzach:

Ludzie, jest XXI wiek, trzeba się poznać, zamieszkać razem, po co brać rozwód po roku ślubu?
Jak cieszę się, że odeszłam od tej wiary i nie muszę się katować myśli, czy leżenie z osobą, którą kocham, jest grzechem.
Tak pozwoliłabym. To jakieś średniowiecze ?
Tak pozwoliłabym, ponieważ wychowanie powinno opierać się na zaufaniu.
No padłam, żebym ja się księdza pytała, czy mogę zostać u chłopaka.
No jak zasypiam to co ma się dziać? W dzień leżenie jest ok, a w nocy nagle wielkie zło.
Więcej o: