Ma 51 lat i została mamą czworaczków. "Na Instagramie nazywają mnie inspiracją dla starszych mam"

Ta mama jest naprawdę wyjątkowa - ma 51 lat i urodziła zdrowe czworaczki. Jak sama o sobie mówi: "na Instagramie nazywają mnie inspiracją dla starszych mam".

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Tracey i Stephen Britten są szczęśliwymi rodzicami czworaczków - trzech dziewczynek o imionach Grace, Fredrica i Francesca oraz chłopca o imieniu George. Nie byłoby w tym jeszcze nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż matka maluchów urodziła je, mając 51 lat. To dało jej tytuł najstarszej matki w Wielkiej Brytanii, a na Instagramie miano "inspiracji dla starszych mam". O tej wyjątkowej historii rozpisały się zagraniczne media, m.in. portal Babyaztoday.com.

 

Urodziła czworaczki, mając 51 lat. Stała się "inspiracją dla starszych mam"

Tracey o bycie mamą walczyła od dłuższego czasu, ponieważ zmagała się z problemami z niepłodnością. W końcu zdecydowała się na wszczepienie czterech zarodków metodą in vitro. W tym celu musiała wraz z mężem udać się do kliniki na Cyprze, bo w Wielkiej Brytanii ta procedura jest zakazana z powodu ryzyka niebezpiecznych ciąż mnogich. Czworaczki przyszły na świat 26 października w 31 tygodniu ciąży w londyńskim University College Hospital. Jedna z przedwcześnie urodzonych dziewczynek miała problemy z krążeniem i musiała pewien czas spędzić na intensywnej terapii noworodka, aby ustabilizować jej stan. 

 
 

Jest najstarszą mamą w Wielkiej Brytanii. Nie wszystkim to się podoba

51-letnia Tracey została ochrzczona najstarszą mamą w Wielkiej Brytanii, co wielu się nie podoba. Dużo osób zarzuca jej, że rodzenie dzieci w tym wieku jest po prostu nieodpowiedzialne. Jednak nie wszyscy - na Instagramie Tracey otrzymuje mnóstwo wiadomości od kobiet, które uważają, że 51-latka jest ogromną inspiracją dla starszych mam. Oba sama z kolei jest szczęśliwa, mając upragnione maluchy:

Chciałam tylko jedno dziecko, a zostałam pobłogosławiona czwórką.
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA